Užlaukės kaime gimė trynukės karvytės

verseliai trynukai„Tai buvo stebuklų laukas“, – taip apie įvykį Gardamo seniūnijos Užlaukės kaime sako veterinarijos gydytojas Gintaras Šarka.
Stebuklu gardamiškis veterinaras vadina veršiukų – trynukų gimimą Užlaukės ūkininkų Dalios ir Stasio Jurjonų ūkyje. Mūsų rajono veterinarai sako, kad pastaruosius 25 metus tokio atvejo Šilutės rajone nebuvo.

Tiesa, Lietuvoje kartą per metus ar dar rečiau pasitaiko, kad karvė atsiveda tris veršelius.

„XXX maksimos“ – taip šmaikščiai naujagimes karvytes pavadino jaunylis Jurjonų sūnus Evaldas. Šeima džiaugiasi, kad trynukės auga puikiai, todėl neketina jų parduoti – pasiliks savo ūkyje.

Veršelių trejetuko atėjimas į pasaulį buvo komplikuotas. Niekas neįtarė, kad stamboka karvė, besilaukianti trečiojo veršio, bus tokia dosni – dovanos net tris atžalas. Tačiau praėjusio penktadienio naktį šeimininkams teko kviesti į pagalbą veterinarijos gydytoją G.Šarką, nes gimstančio veršelio padėtis buvo netaisyklinga.

Gydytojo padedamas pasaulį išvydo silpnas, pridusęs veršelis. Visų nuostabai, po vidurnakčio gimė dar vienas. O išvydę trečiąjį naujagimį buvo apstulbę ir šeimininkai, ir 25 metų darbo stažą turintis veterinarijos specialistas.

G.Šarka sako, kad tai buvo didžiausias siurprizas artėjančios profesinės šventės proga, nes antradienį, balandžio 30-ąją, minima Tarptautinė veterinarijos diena. Juo labiau kad mažylės, būdamos silpnesnės ir smulkesnės už įprastus veršelius, labai greitai sustiprėjo. „Labai retas dalykas, kad karvė išnešiotų ir sveikus atvestų tris veršelius, nors jų gimimas ir buvo sudėtingas“, – sakė G.Šarka.

Balandžio 30-ąją gydytojui paskambinusi D.Jurjonienė, dėkodama už profesionalią pagalbą, pasakė, kad trijų dienų trynukėms karvytėms papildomos priežiūros jau nereikia. „Tik gydytojo dėka turime tokį džiaugsmą – tris linksmas karvytes“, – šypsojosi moteris.

Beje, Jurjonų ūkis rajoniniame konkurse „Metų ūkis 2012“ pripažintas nugalėtoju.