Užšalusios pievos – puiki vieta net 70-metį švęsti

pramogos ant ledo pievose„Jei per Kalėdas pliauška, per Naujuosius tauška“, – tokia senolių patarlė šiemet tiksliai apibūdino orus: Kalėdas sutikome lašnojant, o sutikdami Naujuosius visu smarkumu pajutome žiemos šalčius. Per keletą pirmųjų metų dienų, kai termometro stulpelis nukrito net iki 15-20 laipsnių, visos upės, tvenkiniai, kanalai ir net didžioji marių dalis pasidengė storu ledo sluoksniu. Tai pagaliau atnešė galimybę žiemiškai papramogauti ne tik poledinės žūklės išsiilgusiems žvejams – ir vyresnieji, ir jaunesnieji prisiminė ir pramogas su pačiūžomis. O ledo čiuožyklų tokiame vandeningame krašte kaip Pamarys netrūksta.

Iššlavė pačiūžas iš lentynų

Prasidėjus darbo savaitei po ilgojo Naujųjų sutikimo savaitgalio pačiūžos tapo viena paklausiausių prekių. „Šilutės naujienų“ kalbintas vieno prekybos centro pardavėjas Povilas atviravo, jog pirmąją darbo dieną lentyna, kurioje iki tol dūlėjo pačiūžos, buvo lyg šluote iššluota. Pirkėjų neišgąsdino šios prekės kaina – 30 eurų, nors iki šalčių Vidmanto Zasycio nuotrpačiūžoms buvo taikoma 20 proc. nuolaida.

Pačiūžų neliko ir kitose Šilutės prekyvietėse, tad pavėlavusiesiems beliko vykti į uostamiestį arba parsisiųsti šią prekę iš internetinių parduotuvių. Jose „ledo batams“ praėjusią savaitę buvo taikoma nuolaida – 30 eurų kainavusios pačiūžos buvo parduodamos už 18 eurų.

Rengiant reportažą apie „atidarytas“ čiuožyklas, pakalbinome Šilutės uosto vadovą Rimgaudą Višinską. Kaip žinia, prieš keliolika metų jis buvo skelbęs, jog uoste žiemą įrengtų čiuožyklą, kurioje miesto gyventojai ir svečiai galėtų smagiai praleisti laiką su muzika.

„Buvo toks sumanymas, tačiau esant nepastovios krypties vėjams upėse vanduo tai pakyla, tai vėl nuslūgsta, todėl atidaryti čiuožyklą su Šyšos upe susisiekiančioje Šilutės prieplaukoje nėra saugu“, – sakė R.Višinskas. Anot jo, kol kas uoste ant ledo būriuojasi tik žvejai, o norintieji pačiuožinėti pačiūžomis turėtų ieškoti saugesnės vietelės. Kaip rodo praktika, geriausia ledo čiuožyklą įrengti ant kieto pagrindo – ir patogiau, ir saugiau.

Čiuožyklos – ant tvenkinio ir užtvindytų pievų

pramogos Ant ledo vazineja Laimos Eidukienes nuotrŠalčiui kasdien vis labiau tvirtinant ledą, gyventojai renkasi jau įprasta čiuožinėjimo vieta tapusį miesto tvenkinį šalia Kultūros ir pramogų centro. Čia su rogėmis ir pačiūžomis pramogauja ir pavieniai vaikai, ir šeimos.

Dar viena patrauklia čiuožykla tapo pievos už Šilutės pieninės. Šiuo metu keliolika hektarų besidriekiantys ledo plotai daugeliui yra tapę bene didžiausiu malonumu.

Štai šilutiškė Rita kartu su tėčiu pačiuožinėti ant pievų atvyko trečią kartą. „Visai nemokėjau čiuožti pačiūžomis. Pirmą dieną sekėsi sunkiai, bet dabar jau įveikiau baimę ir išmokau laikyti pusiausvyrą“, – pasiekimo džiaugsmu dalijosi Rita.

Didžiulį įspūdį merginai paliko prieš kelias dienas čia atvykęs garbaus amžiaus šilutiškių būrys. Tarp jų buvo ir 70-metį švenčiantis jubiliatas, kuris pasipasakojo, kad būtent gimtadienio proga nutarė prisiminti jaunystės pomėgį ir vėl pačiuožinėti ant ledo.

Didžiule ledo aistra savaitgalį degė automobilių vairuotojai. Pastarųjų ant užšalusių pievų ir kanalų netrūko nei dienomis, nei vėlai vakare. Plieninių žirgų šeimininkai adrenalino kiekį kraujyje kėlė skriedami ledu taip, kad į visas keturias šalis žiro ledinių krislelių šuorai.