Užsienietės užpuolimą padėjo išsiaiškinti trys kintiškiai

apdovanoti pk kintiskiaiTrečiadienį Šilutės r. policijos komisariate apdovanoti trys kintiškiai, liepos pradžioje padėję sulaikyti sunkų nusikaltimą įvykdžiusį vyrą.

Į Pamarį atvykusią jauną Vokietijos pilietę užpuolęs ir išžaginti pasikėsinęs kintiškis buvo sulaikytas per kelias valandas, nes policijai labai padėjo vietiniai gyventojai. Buvęs apylinkės inspektorius Vidas Rimkus, kintiškiai Irmantė Ežerskytė ir Vytenis Radžiūnas už tą operatyvią pagalbą pelnė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisiariato vadovybės padėkos raštus ir atminimo dovanėles.

Pagerbtieji sakė padėdami pareigūnams apie padėkas nė nemąstę, tačiau jie neneigė, kad toks jų įvertinimas – labai malonus.

Pabėgdamas dar ir apvogė

25-erių Vokietijos pilietė po mūsų kraštą keliavo pirmą kartą. Atokias vietoves apžiūrinėjo viena, atitrūkusi nuo savo grupės. Dviračių takas, kuriuo ji važiavo, ėjo per mišką. Čia moterį ir užpuolė 40-metis kintiškis, ir, panaudodamas smurtą, bandė ją išprievartauti.

Savo kėslų vyras nebaigė, bet tai nutiko dėl nuo jo nepriklausančių priežasčių. Bet dingdamas iš įvykio vietos jis dar suspėjo moterį apvogti.

Pareigūnai pažymi, kad užpultoji moteris buvo itin stiprios valios, sugebėjo nurodyti tikslias įvykio aplinkybes ir užpuoliko požymius, todėl truko vos kelios valandos, ir jis buvo sulaikytas.

Ši byla netrukus turėtų pasiekti teismą.

Ant pėdsakų užvedė V.Rimkus

Už pagalbą nustatant nusikaltėlį labiausiai policija dėkinga ilgą pareigūno darbo stažą turinčiam V.Rimkui. Tai jis, anot PK viršininko Sigito Mikutavičiaus, pirmasis užvedė ant pėdsakų, nes gerai pažįsta apylinkę, kurioje pradėjo dirbti dar 1997 metais.

Tuomet, pasak V.Rimkaus, jam buvo nupirktas tarnybinis butas ir jis išsiųstas į Kintus „daryti tvarką“.
V.Rimkus žinojo ir jau teistą užpuoliką, ir jo šeimą, kurią pavadino pagarsėjusia triukšmadarių šeima.
Nusikaltimą ištirti labai padėjo ir V.Radžiūnas bei I.Ežerskytė, kuri buvo iškviesta vertėjauti, nes neseniai baigė vokiečių kalbos studijas.

Jauna kintiškė ir toliau talkino pareigūnams procesiniuose veiksmuose, ji priėmė nukentėjusiąją ir pagyventi savo namuose porą dienų, kol ši išvyko į Vokietiją.

S.Mikutavičius šį nusikaltimą pavadino ypač bjauriu, nes jis įvykdytas prieš užsienio pilietę. Nelieka abejonių, kad išsilavinusiai moteriai susidarė itin slogus įspūdis apie mūsų šalį, ir niekas nežino, ar ji dar kada benorės čia sugrįžti, ar tuo įspūdžiu nepasidalins su tėvynainiais.

Tačiau nukentėjusioji pamatė ir kitą pusę – kad mūsų krašto policija dirbo operatyviai, jos užpuoliko sulaikymui buvo mestos didelės pareigūnų pajėgos.

Tyrėjai neskaičiavo valandų

Na, o trečiadienį Šilutės r. PK viršininkas S.Mikutavičius pavadino ypač malonia diena, nes tądien galėjo padėkoti neabejingiems piliečiams. Anot jo, bylą tyrę tyrėjai sakė, jog jei ne kintiškių parama, tokios greitos atomazgos byloje nebūtų buvę.

„Jei tokių žmonių turėtume daugiau, dvigubai lengviau būtų dirbti policijai. O šiuo atveju galime džiaugtis, kad neliko nuoskaudos – toks sunkus nusikaltimas buvo greit ištirtas“, – sakė jis.

Policijos vadovų požiūriu pasidžiaugė ir V.Rimkus  Jis, 23 metus dirbęs pareigūnu, sakė galįs palyginti anuometį ir dabartinį požiūrį į darbuotojus. Anot kintiškio, jo darbo metais nebuvę įprasta dėkoti dirbantiems pareigūnams, užtat būdavo pastebimi neatlikti darbai ar slystelėjimai. O padėkoti, anot jo, reikia bent žodžiu.

Kintiškis sakė nesijaučiąs padaręs žygdarbį, ne dėl padėkų ir talkinęs kolegoms. Tiesiog padėti žmogui jam jau yra įaugę į kraują, be to, jis mano, kad šiuo atveju atskleisti nusikaltimą padėjo aplinkybės.

I.Ežerskytė prisipažino, kad niekada nebuvo atsidūrusi taip arti teisėsaugos. Ji gyrė ypač nuoširdų tyrėjų Jurgitos Nausėdienės ir Antano Urbelio darbą, jie, pasak merginos, dirbo neskaičiuodami valandų.

S.Mikutavičius pažadėjo, kad šiemet apdovanotų už pagalbą policijai šilutiškių bus ir daugiau.