Užsienio partnerių daugėja, o miestų bendradarbiavimą ženklins rodyklės – plūdės

partneriu zenklai_pludes._jpgŠilutė – Borisovas (Baltarusija) ir Šilutė – Kolobžegas (Lenkija). Gali būti, jog tokiais maršrutais netrukus prasidės mūsų rajono vadovų, meno kolektyvų ir nevyriausybinių organizacijų judėjimas. Rajono savivaldybės Taryba šios savaitės posėdyje planuoja pritarti sutarčių su šiais dar dviem bendradarbiavimo partneriais pasirašymui.

Tai bus septynioliktas ir aštuonioliktas Šilutės užsienio partneriai, nes mūsų savivaldybė jau yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su 16 miestų ir rajonų savivaldybių Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Turkijoje, Belgijoje, Ispanijoje ir Italijoje.

Be to, jau paaiškėjo ir ženklų, nurodančių atstumais iki visų Šilutėspartnerių, konkurso nugalėtojas: konkursą laimėjo gerai žinomo krašto menininko, Šilutės meno mokyklos mokytojo Andriaus Sirtauto pasiūlytos „Plūdės“.    

Dar artimiau bendrausime su lenkais ir baltarusiais

Bendradarbiavimo sutartyse numatyta, kad su lenkais ir baltarusiais bus siekiama bendradarbiauti įvairiose srityse. Numatyta plėtoti bendradarbiavimą kultūros, švietimo, sporto, meno, sveikatos apsaugos, socialinės paramos, turizmo, jaunimo mainų, aplinkos apsaugos, ekonominių mainų ir kitose bendrų interesų srityse, organizuoti bendrus specialistų mokymus, stiprinti tarpusavio supratimą ir draugystę.

Numatyta ir remti abipusės kultūrinės veiklos vystymą, organizuojant kultūros kolektyvų mainus, rengiant kultūrinius ir mokslinius renginius: muges, parodas, festivalius.

Šios sutartys bus sudaromos 5 metų laikotarpiui. Dokumentai automatiškai pratęsiami kitiems metams, jei nė viena šalis nepareiškia savo noro sutartį nutraukti.

Sutartį su Borisovo rajono vykdomuoju komitetu (Baltarusija) pasirašys pirmininkas Vladimir Vladimirovič Miranovič, su Kolobžego savivaldybe – šio regiono meras Wlodzimierz Popiolek. Šilutės rajono savivaldybei atstovaus meras Vytautas Laurinaitis. Sutartis numatyta pasirašyti liepos mėnesį.partneriu zenklai

Šiuo metu Šilutės rajono savivaldybė bendradarbiauja su šiais užsienio partneriais: Emmerichu (Vokietija), Ljungby (Švedija), Malborku (Lenkija), Kaliningrado sritimi (Rusijos Federacija), Kaliningrado srities Slavsko miestu, Ostroda (Lenkija), Gdanski Pruszcz ogmina ir Gdanski poviatu (Lenkija), Briuseliu (Belgija), Saldaus miestu (Latvija), Cittaducale savivaldybe (Italija), Vellinge savivaldybe (Švedija), Alanija (Turkija), Skadovskio ir Tarutino miestais (Ukraina), Picassent savivaldybe (Ispanija).

Konkursą laimėjo „Plūdė“

Šilutės. r. savivaldybė jau pasirinko, kokie ženklai nurodys atstumus iki visų mūsų užsienio partnerių. Gegužės 15-ąją vykusiame konkurse buvo vertinami 2 pasiūlymai. Sprendimą priimdama vertinimo komisija atsižvelgė į estetinį būsimo ženklo išraiškingumą, jo originalumą, ženklų santykį su aplinka, taip pat medžiagų, išpartneriu zenklas_rodykles kurių juos siūlyta gaminti, atsparumą ir prieinamumą.

Įvertinus visus aspektus ir susumavus balus paaiškėjo, kad ženklui „Plūdė“ skirta 19,25 balai, o antrajam siūlymui „NPAMS“ teko 6,5 balo.

„Plūdės“ – tai skulptūrinė kompozicija, sukurta Pamario krašto žvejų įrankių motyvais: žvejų tinklų kartys, mėgėjiškos žvejybos įrankiai, laivų švartavimo elementai. Jomis Šilutė parodoma kaip žvejų ir vandenų kraštas.

Autoriaus A.Sirtauto nuomone, toks netikėtas reginys kelyje žmones pasitiktų ir išlydėtų sukeldamas šypsenas, neštų pozityvią žinią pasauliui.

„Plūdės“ bus spalvingi impregnuotos medienos stulpai, pastatyti Šilutės prieigose esančiuose eismo žieduose.

Dieną ryškios „plūdės“ bus išraiškingas miesto akcentas, o tamsiuoju paros metu apšviestos „plūdės“ sukurs išties magišką atmosferą. Atsiradus naujiems partneriams, bus nesudėtinga įrengti ir dar vieną rodyklę.