V. Chockevičiūtė-Kazlauskienė: „Mano tapybai nėra ribų“

 

tapyba bibliotekaŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje apsilankė Panevėžyje gyvenanti šilutiškė Virginija Chockevičiūtė-Kazlauskienė. Kraštietė nudžiugino bibliotekininkus ne tik savo vizitu, bet ir padovanodama penkis autorinius tapybos darbus. Tai nebe pirmoji Virginijos dovana gimtojo miesto bibliotekai, jos kūriniai jau puošia bibliotekos erdves.

V. Chockevičiūtė- Kazlauskienė 1971 m. baigė Šilutės aštuonmetę mokyklą. Kaip pati prisipažįsta, mokykloje mažai domėjosi dailės pamokomis, mieliau žaidė krepšinį ar mėgavosi garsų pasauliu muzikos mokykloje. Šilutės kultūros namuose veikiantį piešimo būrelį lankė net neįtardama, kad vėliau ši veikla taps jos aistra.

1975-aisiais menininkė baigė mokslus Panevėžio J. Švedo muzikos mokykloje, vėliau studijavo Šiaulių ir Vilniaus universitetuose. Tuo pat metu ji dirbo Panevėžio vaikų darželiuose, kurį laiką žaidė Panevėžio „Ekrano“ moterų rankinio komandoje.

Šiuo metu V. Chockevičiūtė-Kazlauskienė dirba Panevėžio specialiojoje mokykloje-daugiafunkciame centre. Darbas su vaikais ją paskatino atrasti naujas kūrybines veiklas, netradicinius būdus ir technikas. Išryškėjo ir pasąmonėje tūnoję gabumai tapyti. Šie metai menininkei ypač įsimintini – ji priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. Menininkė mano, kad meilę dailei paveldėjo iš tėčio, apdovanoto meniniais gebėjimais.

Noras tapyti ir kūrybinės mintys ją dažniausiai užplūsta vakarais. „Kai ramu, galiu susikaupti, niekas netrukdo, tada mano tapybai nėra ribų. Kartais tapau ir sode. Galiu sėdėti iki nakties“, – atvirauja tautodailininkė. Nuolatiniame ieškojimų kelyje ji ieško savų temų ir personažų. Ne viename jos paveiksle įamžinti Šilutės vaizdai: biblioteka, geltonasis tiltas per Šyšą, pamario peizažai. Nors menininkė silpnybę jaučia gamtos tematikai, nevengia ir kitokio žanro kūrinių, yra sukūrusi stilizuotų katinų kolekciją. Patirties, užsidegimo ji semiasi Panevėžio dailės studijoje „Spalvų ratas“, o jos vadovo, dailininko Girmanto Rudoko patarimus ypač vertina.
Tautodailininkė kasmet dalyvauja Panevėžio bendruomenių rūmuose organizuojamose ar miesto švenčių metu rengiamose meno parodose, dalį savo kūrybos dovanoja.

Bibliotekininkai viliasi, kad personalinę V. Chockevičiūtės-Kazlauskienės tapybos parodą laikui bėgant pavyks surengti ir Šilutėje.