V.Kainovaitis paliko Antikorupcijos komisiją

KAINOVAITISŠilutės savivaldybės politikas, atstovaujantis visuomeniniam rinkimų komitetui „Už žmonių valdžią“ Vladas Kainovaitis atsistatydino iš Antikorupcijos komisijos. Politikas ne šiaip atsistatydino, bet ir kaip reikiant trinktelėjo durimis. Savivaldybės Tarybos posėdyje V.Kainovaitis teigė, kad jo atsistatydinimo priežastis – komisijos pirmininkės Sandros Tamašauskienės nekompetencija.

Pasak V.Kainovaičio, jis traukiasi iš Antikorupcijos komisijos, nes šios komisijos pirmininkė S.Tamašauskienė nesugebėjo įžvelgti korupcijos apraiškų Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vykdomuose viešuosiuose pirkimuose, nors Antikorupcijos komisijai buvo pateikta tai įrodanti medžiaga.

Politiko konfliktas su komisijos pirmininke prasidėjo tuomet, kai S.Tamašauskienė suabejojo, ar V.Kainovaitis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo. S.Tamašauskienė pasiuntė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai paklausimą dėl V.Kainovaičio elgesio, nes ją papiktino faktas, kad V.Kainovaitis dalyvavo diskusijoje (nors formaliai buvo nusišalinęs), kai buvo svarstoma bendrovės „Statyk pats“ pretenzija Šilutės PSPC. Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė straipsniuose „Kovotoją prieš korupciją atidavė etikos komisijai“ ir „Etikos sargai ėmėsi V.Kainovaičio“.

V.Kainovaičio atsistatydinimo metu savivaldybės Tarybos posėdyje  S.Tamašauskienė nedalyvavo, nes buvo išvykusi į laidotuves. Todėl posėdžio metu prasitaręs apie S.Tamašauskienės nekompetenciją V.Kainovaitis jokio atsako negavo. Tačiau vėliau S.Tamašauskienė, peržiūrėjusi Tarybos posėdžio vaizdo įrašą, paskelbė savo komentarą.

Ji teigė, kad teigiamai vertina Tarybos nario V.Kainovaičio atsistatydinimą iš Antikorupcijos komisijos, nes jis nesilaikė savivaldybės Tarybos Reglamento nuostatų, kaip turėtų elgtis politikas, kai svarstomi klausimai susiję su jo privačia veikla. Be to, S.Tamašauskienės nuomone, V.Kainovaičiui, siekiančiam vertinti Antikorupcijos komisijos pirmininkės veiklą ir netgi kompetenciją, vertėtų dalyvauti visuose posėdžiuose ir susipažinti su sprendimų protokolais.