V.Pozingis – ant VTEK tyrimų stalo

POZINGIS v SSavivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Valstiečių ir žaliųjų sajungos Šilutės skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis įtariamas galimai pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.

V.Pozingis nenusišalino nuo savivaldybės Tarybos sprendimo projekto „Dėl pritarimo partnerystei įgyvendinant projektą „Šilutės rajono Inkaklių kadastrinės vietovės Paičių MSNA narių valdomų sklypų dalies rekonstrukcija“ derinimo ir todėl galėjo sukelti interesų konfliktą, nes šiuo projektu bus rekonstruojami ir jam priklausančių žemių melioracijos įrenginiai.

V.Pozingio veiksmus šioje situacijoje ėmėsi vertinti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicijos politikai, įžvelgę V.Pozingio veiksmų neatitikimą minėtam įstatymui, buvo surengę susitikimą su Kaimo reikalų skyriaus vedėju Povilu Budvyčiu, kad išsiaiškintų sprendimo projekto atsiradimo aplinkybes. Politikus apstulbino Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo V.Pozingio akiplėšiškumas: jis neįžvelgė jokios problemos, kad derino sau naudingą sprendimo projektą. V.Pozingis nesutiko su opozicijos politikų nuomone, jog jis privalėjo nusišalinti nuo sprendimo projekto, nes jo nuosavas žemės sklypas yra tarp tų sklypų, kuriems būtų skiriamos ES paramos ir savivaldybės biudžeto lėšos žemių būklei gerinti.

V.Pozingis tuomet arogantiškai teigė, kad įgyvendinant projektą jis negaus jokios naudos, kad sprendime nėra jo parašo ir t.t.
Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė spalio 06 d. straipsnyje „Narpliojama V.Pozingio viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo pražanga“.

Opozicijos politikai nusprendė nebesiginčyti su V.Pozingiu ir raštu paparašė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ištirti V.Pozingio veiksmus. Pareiškimą opozicijos politikų vardu parašė Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų politikas Zigmantas Jaunius.

VTEK pareiškimą priėmė ir spalio 21 dieną nusprendė pradėti tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo.

Tyrimas turi būti baigtas per tris mėnesius.