V. Pranckietis lankėsi rajono mokyklose ir apžiūrėjo nuotekų valymo įrenginius

pranckietis 2Antradienį į Šilutę atvykęs LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis lankėsi Vainuto, Žemaičių Naumiesčio gimnazijose ir Pamario pagrindinėje mokykloje. Seimo Pirmininko pageidavimu, aplankyta ir „Šilutės vandenų“ nuotekų valykla.

Šilutės savivaldybėje surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ne tik krašto spaudos atstovai, bet ir aktyvesni rajono Tarybos politikai.

Spaudos konferenciją pradėjo meras Vytautas Laurinaitis. Jis pasakojo, kad šiuos metus Seimas paskelbė Mokyklų bendruomenės metais. Tad Šilutės savivaldybės vadovams dar pernai kilo idėja pasikviesti Seimo Pirmininką V. Pranckietį, ir su juo pasirašyti Savivaldybės mokyklų bendruomenėms pasveikinimus ir pabendrauti.pranckietis 1
V. Pranckietis šilutiškiams padėkojo už kvietimą ir parodytą išskirtinį dėmesį. Jis sakė, kad su panašia misija jau aplankė apie 100 Lietuvos miestelių ir savivaldybių centrų, tačiau tik antrą kartą tokia proga buvo surengta ir spaudos konferencija. Apie aplankytas gimnazijas ir mokyklas jis sakė susidaręs puikų bendruomenių veiklos įvaizdį.

Pasak V. Pranckiečio, kalbant apie jaunimo ateitį, Lietuvos politikai privalo išspręsti Švietimo ir kultūros vystymo problemas vieningu šalies partijų sutarimu. Būtinus švietimo ir kultūros sistemų pataisymus įstatymais vertėtų daryti jau kitoje Seimo kadencijoje. Todėl visoms partijoms dėl minėtų sistemų finansavimo ir pakoregavimo reikėtų sutarti jau artimiausiu metu ir susitarimo nuostatas surašyti savo rinkimų programose. Taip mažiau laiko būtų sugaišta rengiant naujus įstatymus.

Nuskambėjus aplinkosauginiams skandalams Lietuvoje tapo madinga lankytis nuotekų valymo ir tvarkymo vietose. Po vizito „Šilutės vandenų“ nuotekų valykloje, V. Pranckietis sakė, kad yra nustebintas jos darbu. Šilutėje nuotekų dumblas yra verčiamas granulėmis, jų užterštumas menkas, todėl jos yra naudojamos kurui ir kaip laukų trąša.

Žiniasklaidininkus domino ir tolimesnė Seimo Pirmininko politinė perspektyva. Juk visi žino, kad V. Pranckietis nesutiko su partijos pirmininko Ramūno Karbauskio reikalavimu atsistatydinti iš Seimo Pirmininko posto dėl valdančiosios koalicijos pokyčių. Atstatydinimui nepavykus, V. Pranckietis liko be partijos. 

Svečias sakė, jog dalyvaus Seimo rinkimuose, kaip nepriklausomas kandidatas Kauno Raudondvario vienmandatėje apygardoje. Šioje apygardoje jis jau yra laimėjęs praėjusius rinkimus. Jo pavardės šįkart nebus jokios partijos rinkimų sąraše.

V. Pranckietis buvo paklaustas ir apie mūsų rinkiminėje apygardoje išrinkto Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos veiklą. Jis sakė, kad A. S. Nausėdą pažįsta, kaip komandos žmogų, bet dažnai turintį ir išsakantį savo nuomonę.