Vadovai ir ligoniai dėkojo ilgamečiams medikams

gydytoju pagerbimas praneviciene klisonis mazrimasTradiciją už nuoširdų darbą padėkoti tik švenčių progomis laužo Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamento vadovai. Nelaukiant švenčių, čia surengta graži šventė, kurios metu padėkos už gerą darbą įteiktos visam būriui ilgamečių darbuotojų.

Aukščiausią įvertinimą – Sveikatos apsaugos ministerijos padėką – pelnė Psichosomatikos ir psichogeriatrijos skyriaus vedėja Liubovė Pranevičienė, kurią medikei įteikė specialiai į renginį atvykęs sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

Vedėjas dėkojo kiekvienam

Kasdien vienas kitam turėtume tarti ačiū už gerą darbą, šiltą žodį ar žvilgsnį, už buvimą kartu – tokia nuostata vadovaujasi Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamento vedėjas Artūras Mažrimas.

Anot vedėjo, šiandien Lietuvoje ypač pasigendama stabilumo: žmonės lengva ranka keičia ne tik darbovietes – į sotesnį kąsnį iškeičia ir tėvynę. Švėkšnos departamentas šia prasme – išskirtinis: daug medikų ir techninio personalo darbuotojų čia dirba 20, 30 ir dar daugiau metų. Tokie rodikliai, pasak A.Mažrimo, geriausiai byloja, jog žmonės čia jaučiasi reikalingi, o tai šiandien svarbu visiems be išimties.

Vedėjas nuoširdžiai asmeniškai dėkojo kiekvienam, dirbančiam įstaigoje, nes kiekvienas jų įneša savo dalį į bendrą gerumo ir nuoširdumo korį.

Medikai sugeba gydyti sielą gydytoju pagerbimas cipariene

Viceministras A.Klišonis sakė šioje įstaigoje jau lankęsis gal dešimtį kartų. Jis pastebėjo, jog ligoninę kaskart randa vis gražesnę. Prisimindamas 1994-uosius, kuomet ligoninę pamatė pirmą kartą, viceministras sakė, jog šiandieninis vaizdas skiriasi kaip diena nuo nakties: įstaiga renovuojama, todėl kasmet gražėja.

Bet svarbiausia, kad kartu daugėja teikiamų paslaugų, o ministerija, anot A.Klišonio, nėra gavusi nė vieno šios įstaigos paciento skundo, nors bendravimas su sielos ligoniais yra sudėtingas dalykas.

Viceministras pripažino, jog viena iš šiandienos medicinos sistemos klaidų yra ta, jog būsimieji medikai labai menkai mokomi bendravimo su pacientais meno. Todėl absoliuti dauguma skundų gaunama dėl vadinamojo žmogiškojo faktoriaus – dėl medikų ir pacientų nesusikalbėjimo, negalėjimo ar nenoro suprasti vieni kitus.

„Ministerijoje matoma, jog šios įstaigos vadovas randa bendrą kalbą ir su pacientais, ir su kolektyvu, ir su Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovais“, – sakė A.Klišonis.

Šiltus žodžius svečias skyrė ir kitiems čia dirbantiems žmonėms. „Jūs dirbate su sielos ligoniais – pačiais jautriausiais aplinkai, žodžiui ir net žvilgsniui žmonėmis. Jūs sugebate rasti tas stygas, per kurias galite paveikti tą žmogų ir padėti jam sveikti“, – sakė A.Klišonis, Švėkšnos departamento darbuotojus pavadinęs ekstremaliosios medicinos dalimi.

Švėkšnos departamentas, pasak viceministro, yra vienas didžiausių darbdavių Šilutės rajone. Jis patikino, kad tokias įstaigas visais būdais bus stengiamasi išlaikyti.

Medikams dėkojo ir ligoniai

Sveikatos ministro padėka rajono ligoninės medikui – ne toks jau dažnas įvykis. Šį kartą tokią padėką ministras Raimondas Šukys perdavė šio departamento Psichosomatikos ir psichogeriatrijos skyriaus vedėjai L.Pranevičienei.
gydytoju pagerbimas
30 metų šiai ligoninei atidavusi medikė prisiminė pradžią joje. 1982-aisiais įstaigai dar vadovavo Jonas Pavinkšnis, po jo pasikeitė ne vienas vadovas. Skyrėsi ir tuometiniai medikamentai, kuriais buvo gydomi sielos ligomis susirgę žmonės, jie turėjo žymiai didesnį šalutinį poveikį nei dabartiniai.

Dėkodama už įvertinimą gydytoja dėkojo ir savo kolegoms. Per tris dešimtmečius jai teko padirbėti visuose ligoninės skyriuose ir visur sutiko geranoriškus, išmanančius savo darbą kolegas.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojas Algirdas Liutkus irgi neatvyko tuščiomis – atvežė vyriausiojo gydytojo Jono Sąlygos padėkas būreliui kitų darbuotojų. Už nuoširdų darbą jas pelnė psichikos sveikatos slaugytojos Daiva Aukštuolienė, Albina Būdvytienė ir Danguolė Šiaulienė, dietologė Aldona Ciparienė, maisto išdavėja Vida Beržanskienė, sanitarai Valius Šertvytis, Vida Šarkienė, Dangėrūta Venckienė ir Zita Žaliauskienė.

„Čia neatvykstame su gera nuotaika ar sveiki. Bet čia pasitinkat jūs. Jūs mums – kaip šeimos nariai: visad išklausot, paguodžiat ir padedat. Ačiū jums. Linkime, kad jūsų išdalintas gerumas jums sugrįžtų meilės ir padėkos žodžiais“, – taip savo padėkos koncertėlio metu sakė departamento ligoniai, savo medikams tądien skyrę eiles ir dainas.