Vadovų ataskaitos nepradžiugino juknaitiškių

juknaiciuose valdzia markvaldas SCN4625Rajono vadovai aplankė Juknaičių seniūniją ir vietos gyventojams pristatė veiklos ataskaitą už 2014 m. Ši seniūnija dar neturi oficialiai patvirtinto seniūno, o jo pareigas laikinai eina pavaduotoja Natalija Domarkienė.
Susitikimo metu buvo patvirtinta, konkurse į Juknaičių seniūno vietą yra užsiregistravę nemažai junaitiškių, tačiau tarp jų yra ir kandidatų iš kitų rajonų.    

Juknaitiškiai – lyderiai tarp smurtaujančiųjų

Pristatydamas policijos darbus Juknaičių seniūnijoje, Šilutės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis sakė, kad pernai čia buvo nustatyti 109 administracinės teisės pažeidimai. Juknaičių seniūnijoje, kaip ir kitur, daugiausia pažeidimų yra dėl alkoholio vartojimo ir neblaivių asmenų pasirodymo viešose vietose, tokių atvejų užfiksuota 47. Daugiausia neramumų atnešanti diena yra mėnesio 10-oji, kai žmonės gauna išmokas.

Vykdant prevencijos priemones pernai Juknaičių seniūnijoje nustatyta net 13 gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų. Iš nusikaltimų seniūnijoje vyrauja vagystės, kurių užfiksuota net 33. Būtent Juknaičių seniūnija sumušė visus rekordus pagal smurto artimoje aplinkoje atvejus – jų užfiksuota net 15. Pasak pareigūno, paskutiniu metu buitiniuose konfliktuose nukenčia ne tik moterys, bet ir vyrai.

Juknaičių seniūnijoje užfiksuoti 4 tyčinio turto sugadinimo atvejai, 2 kartus gyventojai melagingai iškvietė specialiąsias tarnybas. Anot A.Balandžio, tokius pranešimus dažniausiai padaro neblaivūs asmenys.
Juknaičių seniūnijos neaplenkė skaudūs eismo įvykiai, jų metu žuvo du asmenys – vairuotojas ir keleivis. Policijos reidų metu sustabdyta 10 vairuotojų, kurie neturėjo teisės vairuoti.

A.Balandis dėkojo aktyvioms bendruomenėms, kurios yra įkūrusios net tris „Saugios kaimynystės“ grupes.juknaiciuose valdzia DSCN4624

Juknaičiai sutaupė 176 tūkst. litų

Pernai rajono biudžetą gelbėjo sumažėjęs socialines išmokas gaunančiųjų sąrašas, vien Juknaičių seniūnijoje šių išmokų buvo išmokėta per 176 tūkst. litų mažiau nei 2013 m.
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, jog sutaupytos lėšos panaudotos padengti daliai savivaldybės skolų. Taip pat skolų sumažėjo sutaupius lėšų už komunalines paslaugas, nes, kaip žinoma, šiemet žiema stipriai nevargino, tad ir pastatams sušildyti buvo išeikvota mažiau energijos.

Anot S.Šepučio, dauguma gyventojų yra nepatenkinti mokesčiu už komunalinių atliekų tvarkymą, tačiau pats apmokestinimo būdas yra geras. Žinodami, kad vis tiek turi mokėti nustatytą sumą, gyventojai atliekų nebeveža į mišką ir nesuka galvos, į kurį konteinerį jas išmesti. Tačiau S.Šeputis pripažino, kad pasirinkus apmokestinimo už turimą gyvenamąjį plotą būdą, kenčia kaimo žmonės, kurie praktiškai sumoka ir už dalį miesto gyventojų komunalinių atliekų. Kaime žmonės nesurenka tiek komunalinių atliekų, nes daugumą jų sudegina arba kompostuoja.

Lieka vienintelė išeitis – rūšiuoti komunalines atliekas. Tam tikslui jau pavasarį individualių namų savininkams bus išdalinti 5000 konteinerių komplektų, kuriuose bus galima rūšiuoti komunalines atliekas.

Nesulaukia paramos

Išklausę rajono vadovų ataskaitos, juknaitiškiai nesulaikė skaudulių. Vienas pirmųjų klausimų buvo apie tai, kodėl įstaigos ir gyventojai, taupydami seniūnijai skirtas lėšas, nesulaukė finansinės paramos. Kaip žinoma, Juknaičių seniūnija naudojasi jau itin prastos būklės baldais, o pagrindinėje mokykloje po padarytos renovacijos darbai sustojo, nors vidaus patalpose būtiniausiai reikia apdailos.
S.Šeputis teatsakė, kad kol kas rajoną reikia gelbėti nuo bendrų skolų, o tik paskui rūpintis įstaigų baldais ir kitais reikalais. 

Prisijungti prie trasų išgalės ne visi

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas pristatė Europos Sąjungos lėšomis įgyvendinamą projektą, pagal kurį jau baigiami tiesti magistraliniai vandens nuotekų tinklai.

Jis pažadėjo, kad buvę nepatogumai dėl sunkiau išvažiuojamų kelių ar nepraeinamų takų, kai tik orai pagerės, bus sutvarkyti. Maždaug gegužės mėnesį užbaigtus darbus priims naujasis seniūnas.

A.Markvaldas priminė, kad gyventojai savo jėgomis turi prisijungti prie magistralinių trasų. Pageidaujantiesiems prijungimo darbus atliks ir įmonės darbuotojai, o vamzdžių paklojimo 1 metras kainuoja 128 Lt.

Juknaitiškiai, išgirdę apie tokį mokestį, ne juokais sunerimo. Tarp susirinkusiųjų nuvilnijo kalbos, jog nežinia iš kur reikės surasti tiek papildomų lėšų. Kai kurie namai nuo magistralinės vandentiekio trasos stovi toliau kaip 20 metrų. Viena juknaitiškė, nuogąstaudama prisipažino, kad nesuvokia, iš kur jos senyvo amžiaus tėvai atras apie 5 000 litų, nes nuo jų namo iki magistralinės trasos yra apie 50 metrų.

A.Markvaldas užsiminė ir apie naujus projektus. Vienas iš jų turėtų pradžiuginti Pašyšių gyventojus. Kaip žinoma, šiuo metu Pašyšiuose yra prasčiausias geriamasis vanduo. Įgyvendinant projektą, dar šiemet pašyšiškiams bus pastatyti nauji vandens gerinimo įrenginiai ir išplautos senos trasos.

Juknaitiškiai išsakė problemą, kuri ypač aktuali vyresnio amžiaus žmonėms, – miestelyje nėra nė vienos vaistinės. Jei staiga prireikia kokių vaistų, žmonėms tenka važiuoti į Šilutę. Rajono vadovai tikino, kad šią problemą galėtų išspręsti tik privataus verslo atstovai. Anksčiau Juknaičiuose buvusi vaistinė ilgai neišsilaikė, nes ją slėgė dideli nuomos už patalpas mokesčiai.