Vagys laužiasi į namus ir ieško pinigų bei aukso

thiefPastarąją savaitę Šilutės rajone įsisukę vagys turėjo ir solidžių pelnų: iš vienos sodybos išnešė turto, kainuojančio 9000 eurų, iš kitos – 900 eurų vertės turto, kiti apvogtieji nuostolius dar tebeskaičiuoja.

Ypač nukentėjo Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo gyventojai, bet kliuvo ir šilutiškiams.

Tiriant vagystes teisėsaugininkų akiratyje atsidūrė du gerai žinomi nepilnamečiai Saugų seniūnijos gyventojai, kurie jau laukia teismo dienos už mopedo vagystę ir iš parduotuvės nugvelbtas prekes.
Vagystės iš namų dar neaiškios

Pats pelningiausias vagims nusikaltimas Vilkyčiuose įvykdytas sekmadienį, lapkričio 20 dieną. Išėmę namo rūsio langą ilgapirščiai iš namo išnešė pinigų, aukso ir sidabro dirbinių net už 9000 eurų.

Policija jau manė aptikusi nusikaltėlių pėdsakus, ir Tauragės AVPK atstovė spaudai informavo, jog neilgai trukus buvo sulaikytas šia vagyste įtariamas 27 metų vyras. Tačiau greit paaiškėjo, kad ši informacija nepasitvirtina.

Nemažą nuostolį – apie 900 eurų – vagys padarė ir Vilkyčiuose gyvenančiai moteriai, kuri į policiją irgi kreipėsi tą patį sekmadienį, lapkričio 20-ąją, nors vagystę pastebėjo porą dienų anksčiau. Ir iš šios sodybos išnešti pinigai, aukso dirbiniai bei senovinės monetos.

Panašiai nukentėjo ir šilutiškė, gyvenanti Barzdūnų gatvėje. Į jos namus įsilaužę vagys irgi ėmė tik aukso dirbinius ir pinigus.

Šilutės policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė sako, jog visas šias vagystes įvykdę asmenys dar nenustatyti. Nors visų vagysčių braižas – labai panašus, tačiau pareigūnai kol kas nesiima daryti išvadų, ar tai tų pačių, ar skirtingų įsilaužėlių darbas, ar tai galėtų būti mūsų rajono ilgapirščiai, ar atvykėliai iš toliau. Atliekamos įvairios ekspertizės, vyksta tyrimas.

Nepilnamečiai įkliuvo greitai

Užtat ilgai netruko išaiškinti mopedo „Alpha“ vagystę iš dar vienos vilkytiškio sodybos. 68-erių vyras savo transporto priemonės pasigedo šeštadienio, lapkričio 19-osios, rytą, ir sakė patyręs apie 700 eurų nuostolį.

Netrukus paaiškėjo, kad pasivažinėti svetimu mopedu panoro du septyniolikmečiai. Vienas jų gyvena Vilkyčiuose, antras – netoliese esančiame Vilkmedžių kaime. Abu yra gerai žinomi teisėsaugininkams, ne kartą įkliuvę už vagystes.

Pareigūnai išsiaiškino, jog vaikinai laužtuvu nulaužė sodybos garažo spyną, išsivarė mopedą ir išvažiavo pasivažinėti. Tik nuvažiavo netoli – gretimame Vilkmedžių kaime nuvažiavo į griovį, o išsikepurnėję suskubo dingti iš įvykio vietos. Mopedas taip ir liko griovyje, mat jau buvo apgadintas.

Dirbdami karštais pėdsakais pareigūnai buvo sulaikę šia vagyste įtariamą 36 metų vyrą, kurį pradžioje įtarė ir buvo nurodęs pats nukentėjusysis. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad šis vyras niekuo dėtas.

Apklausiami vaikinai prisipažino dėl vagystės, ir byla jau perduota teismui.

Tiriant toliau paaiškėjo dar vienas pastarųjų dienų tų pačių 17-mečių darbelis. Lapkričio 13 dienos vakare, apie 20 valandą, vaikinai atvažiavo į Saugas, jau iš anksto nutarę be pinigų „apsipirkti“ vietinėje parduotuvėje. Jiedu prisirinko prekių už 26 eurus viršijančią sumą ir už jas nesumokėję spruko iš parduotuvės. Ilgapirščių nesulaikė ir juos vytis bandžiusios pardavėjos riksmai.

Tad dabar vaikinams teks atsakyti iš karto už du nusikaltimus.

Beje, minėtomis dienomis Vilkyčiuose įvykdyta dar viena vagystė. Lapkričio 21-osios pavakarę 45-erių vilkytiškis savo ūkiniame pastate neberado automobilio lengvojo lydinio ratlankių su padangomis. Nuostolis – 100 eurų. Šio nusikaltimo vykdytojai dar nenustatyti.