Vagys nusitaikė į laivų variklius, savininkai patyrė tūkstantinius nuostolius

Pamarį pamėgę ilgapirščiai matyt nusitaikė į laivų variklius. Šilutės rajono pareigūnams teko reta užduotis – išaiškinti, kas nugvelbė Minijos kaimo uostelyje, Minijos upėje stovėjusį laivą. Nors laivas, kurio buvo pasigesta ketvirtadienio popietę vakare jau rastas, savininkui padaryta žala siekia 22 000 eurų.

Vieno variklio netekusio katerio savininkas patyrė 22 000 eurų nuostolių, kitas – 1500 eurų. Asociatyvi nuotrauka.

Uostamiesčio pareigūnai irgi ieško vagišių, kurie nugvelbė valties variklį, tik jau iš privataus namo kiemo Drevernoje. Šios valties savininkas patyrė 1500 eurų nuostolį.

Ketvirtadienio naktį „dirbo“ Minijoje

Policijos departamentas praneša, kad Minijos kaime stovėjusio laivo pasigesta rugpjūčio 5 d., apie 14 val. Manoma, kad vagys prikabino katerį prie vandens motociklo ir nutempė jį į Minijos senvagę. Ten netrukdomi ir darbavosi: numontavo vieną variklį, o kitą tik apgadino, bet pagrobti nesugebėjo.
Pradėjus tyrimą tą pačią dieną, apie 21 val. 30 min. laivas surastas tos pačios Minijos upės senvagėje.

Į Lietuvos Venecija vadinamą Miniją netrukus sugužėjo ne tik policijos pajėgos, bet ir respublikinių televizijų žurnalistai. Savininkas M. J. komentavo, kad kateris su dviem varikliais vertas 80 tūkst. eurų. Pasak savininko, laivas nukentėjo nesmarkiai, patirtą žalą jis įvertino 22 000 eurų.

Išskirtiniame kaime, kur vienintelę gatvę atstoja Minijos vaga, šis nusikaltimas yra labai netikėtas. Pareigūnai aiškinasi, ar nusikaltimo niekas nematė.

Tauragės AVPK atstovė Kristina Eskienė ketvirtadienį „Šilutės naujienoms“ sakė, jog įtariamieji kol kas nenustatyti, tyrimas tęsiamas. Analogiškų nusikalstamų veikų šiais metais Šilutės rajone nebuvo užregistruota. Pareigūnai laukia ir įvykį mačiusių gyventojų pagalbos.

Šeštadienio naktį – Drevernoje

Šeštadienį Klaipėdos apskrities VPK pareigūnams pranešta apie vagystę iš Drevernoje esančio privataus namo kiemo. Čia nuo valties dingo variklis „Yamaha“. Spėjama, kad vagys Drevernoje darbavosi naktį į šeštadienį, nes dar penktadienio vakare variklis buvo vietoje. Savininkas jo pasigedo šeštadienio rytą. Šis nukentėjusysis teigia patyręs 1 500 eurų nuostolį.

Tikėtina, kad Pamario krašte siautė tų pačių vagių grupuotė. Laivų savininkai raginami labiau saugoti savo turtą.

Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad už panašią didelės vertės svetimo turto arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčių vertybių vagystę baudžiama laisvės atėmimu iki 8 metų.