Vagys pradėjo vogti po užsienį keliaujančiųjų automobilius

Vagys visoje Europoje nusitaikė į keliautojų automobilius. Nuo vasaros pradžios stebima, kad aktyviau vagiamos ne tik automobilių detalės, bet ir keliaujančių lietuvių automobiliai. Taikomasi į naujesnius modelius.

„Nuo vasaros fiksuojame neįprastai daug lietuvių automobilių vagysčių Europoje, visais atvejais žmonės buvo išvykę atostogauti. Kai kurie viešbučiai, apgyvendinimo įstaigos negali pasiūlyti automobiliui saugomos privačios aikštelės, žmonėms tenka automobilį parkuoti gatvėje – taip įvyksta nemažai ne tik automobilių, bet ir jų dalių vagysčių“, – teigia Guoda Jasaitė, draudimo bendrovės „If“ atstovė.

Automobilių vagystės šią vasarą nusidriekė per visą Europą: Lietuvą, Latviją, Lenkiją, Vokietiją, Nyderlandus, Prancūziją ir Italiją. Panašių atvejų, kad būtų vagiami tam tikro modelio automobiliai, nėra. Vienintelis pavogtų transporto priemonių panašumas, kad jos naujesnės – nuo 2017 iki 2022 m., vogti „Toyota“, „Peugeot“, „Nissan“ ir „Lexus“ automobiliai bei „Honda“ motociklas.

„Automobilių vagystėms augti įtaką galėjo padaryti situacija pasaulyje. Dvejus metus kamavęs koronavirusas, kuris dar nėra dingęs iš mūsų gyvenimų, karas Ukrainoje, infliacija stipriai prisideda tiek prie naujų automobilių gamybos sutrikimų, tiek prie detalių deficito. Naudotų detalių paklausa taip pat nemažėja, o antrinėje rinkoje sudėtinga jų rasti – dėl to vagysčių taip pat dažnėja. Jei ekonomikos situacija pasaulyje nepasikeis, vagysčių skaičius gali tik augti“, – teigia G. Jasaitė.
Tokias vagystes išaiškinti ir automobilį surasti – ilgas procesas, todėl vertėtų pagalvoti ir apie sudėtingesnes apsaugos priemones.

„Vykstant į užsienį naujesniu automobiliu rekomenduojame apsvarstyti ir naudoti ne tik gamyklines apsaugos sistemas. Vagystės atveju situaciją lengvina papildomos apsaugos sistemos, kurios gali sekti automobilio buvimo vietą. Norint apsisaugoti nuo vagysčių, automobilius geriausia statyti apšviestose aikštelėse, kuriose yra veikiančios kameros, nepalikti salone vertingų daiktų, ypač automobilio dokumentų – netekus jų gali pasunkėti žalos reguliavimas“, – sako ekspertė.
Kelionėje neradus savo automobilio, pirmiau reikėtų kreiptis į vietos policiją, vėliau apie vagystę pranešti draudimo bendrovei.