Vagystę ir du plėšimus paaugliai įvykdė per 3 dienas

dviratisIlgą teistumų sąrašą turintys 9-oje ir 8-oje klasėse besimokantys vaikinai R.V. ir L.M. vėl siautėjo. Per tris 2014 m rugpjūčio dienas jie apiplėšė dviračiu važiavusį žmogų, iš kombaino išleido kurą ir sumušę du vyrus atėmė jų telefonus.

Vairuotojo teisių neturintys jaunuoliai važinėdavosi skirtingais iš tėvų skolintais automobiliais ir vykdė nusikaltimus.

Nukentėjusiesiems padarytą turtinę žalą atlygins jų mamos, o sulaukus pilnametystės vaikinams teks atsėdėti po 1 metus ir 8 mėnesius belangėje.

Nepilnamečiai plėšė, vogė ir smurtavo

Vieną dieną abu chuliganai R.V. ir L.M, važinėdamiesi automobiliu, pamatė iš kiosko išeinantį vyrą, kuris sėdo ant dviračio ir nuvažiavo keliu. Jaunuoliai pasekė nelaimėlį ir jam pasukus į žvyrkelį užtvėrė kelią.

R.V., išlipęs iš automobilio, priėjo prie sustabdyto dviratininko J.P. ir nustūmė pastarąjį ant žemės.  Po to abu užpuolikai kumščiais ir kojomis talžė ant žemės gulintį užpultąjį. Kai sumuštas dviratininkas nebegalėjo priešintis, užpuolikai iš jo rūbų kišenės ištraukė cigarečių pakelį, o iš švarko rankovės pagrobė alaus butelį. Pasiėmė ir dviratį. Apiplėštas vyras neteko daiktų už daugiau nei 100 Lt.

Tą pačią naktį, po vidurnakčio, suaugusiais vyrais pasijutę vaikinai L.M. mamos automobiliu nuvažiavo į vienos sodybos kiemą, kuriame matė stovintį kombainą – jie iš anksto buvo numatę, kad jame gali būti paliktų degalų. Vagystę jau buvo suplanavę, nes mašinoje iš namų vežėsi guminę žarną kurui leisti. Atvykę į vietą ėmėsi darbo ir susidūrė su nesklandumais – kombaino kuro bakas buvo užrakintas. Tačiau tai vagių nesustabdė: mašinoje turėtu peiliu nupjovė kuro padavimo žarną ir į kieme rastas talpyklas pradėjo leisti bake buvusį dyzeliną. Spėjo išleisti 30 litrų, kol nešvarų darbelį sutrukdė kieme išgirstas krabždesys.

Vagys išsigando ir nešini pilnu baku kuro nubėgo į automobilį. Iš žarnos tekantis kuras toliau sruvo ant žemės…

Ryte sodybos savininkas pamatė atkeltą kombaino šoninį dangtį ir nupjautą kuro žarną. Prie kombaino buvo numesta guminė žarna ir plastikinė talpykla. Iš kuro bako iš viso išleista 150 litrų dyzelino, šalia telkšojo išbėgusių degalų bala. Dėl kuro vagystės ir sugadintos kuro padavimo žarnos ūkininkui padaryta 495 litų turtinė žala.

Po dienos chuliganai dar nebuvo sotūs piktadarysčių. Kartu su L.M. tėvu jie nuvažiavo pas vieną tėvo pažįstamą – tos sodybos kieme vyrų kompanija gėrė alkoholį. Atvykusi trijulė buvo pakviesta prie stalo. L.M. tėvas pasigėrė ir nuėjo miegoti į automobilį. Vienas iš sodyboje buvusių vyrų kažką pasakė prie stalo likusiems R.V. ir L.M. – lyg lauk iš kiemo varė. Pasipiktinęs tokiu akibrokštu R.V. trenkė ranka vienam iš vyrų į veidą, o L.M. spyrė koja kitam vyrui.

Kai aptalžytas vyras nugriuvo, R.V. sugalvojo, kad reikia iš jo pagrobti telefoną, ir sumuštajam gulint ant žolės iš jo kišenės ištraukė telefoną. Pagrobęs telefoną iš karto nuėjo į automobilį, netrukus nešinas iš kito vyriškio pavogtu telefonu ir 40-čia litų sugrįžo ir L.M.

Turtinę žalą padengs paauglių mamos

Subendrinus padarytus nusikaltimus teismas R.V. ir L.M. skyrė 1 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmes, bet jas atidėjo 2 metams. Taip pat paskirtos auklėjamojo poveikio priemonės: įspėjimas ir elgesio apribojimas, įpareigojant vienerius metus būti namuose nustatytu laiku – nuo 21 valandos vakaro iki 6 valandos ryto.

Iš R.V. ir L.M. dar priteista 495 litų žalos atlyginimo už išleistą kurą ir 90,67 Lt  žalos atlyginimą už sumuštojo J.P. gydymo išlaidas. Kadangi nusikaltėliai neturi turto ir pajamų, visa tai priteista iš įstatyminių atstovių ir civilinų atsakovių – iš R.V. ir L.M. motinų.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.