Vagystės iš namų: skaudžiausios ir sunkiausiai tiriamos

vagystesVagystes iš namų išgyvenę žmonės sako, kad rasti sujauktus namus – išdaužtus langus, išverstus stalčius, daiktus, iškratytas žemes iš gėlių vazonų – yra šlykštus jausmas. Patyrus tokią psichologinę traumą, dar tenka susitaikyti su tuo, kad vagys išnešė pinigus, brangius daiktus, juvelyrinius dirbinius.

Pernai mūsų rajone daugiau nei dvigubai padaugėjo vagysčių iš gyvenamųjų patalpų – nuo 23 iki 48. Jų ištyrimas pats žemiausias – 18,5 proc. Pareigūnai neslepia, kad tokias vagystes ištirti labai sunku, o kartu jie ir perspėja gyventojus, kad šie patys labiau saugotų savo turtą.

 

Padvigubėjo vagysčių iš gyvenamųjų namų

Pernai Šilutės rajono policijos komisariate užregistruota 591 nusikalstama veika, iš kurių 172 – vagystės. Dvi vagystės buvo itin didelės vertės.

Vagysčių Šilutės rajone 2019 metais įregistruota 52 daugiau negu 2018 m. Trečdalis (33 proc.) ištirtos. Jau 19 vagysčių įvykdyta šių metų sausio mėnesį. Iš jų išaiškintos 8, nustatyti 5 įtariamieji.

Pernai vagysčių iš gyvenamųjų patalpų padaugėjo nuo 23 (2018 m.) iki 48 (2019 m.). Jų ištyrimas pats žemiausias – 18,5 proc.

„Problema, kad gyventojai vis dar galvoja, jog už vagystes atsakinga tik policija. Jie menkai saugo savo turtą, namuose laiko dideles sumas pinigų, brangius juvelyrinius dirbinius“, – sako Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.Vagystes 2

Tuo tarpu Tauragės apskrities policijos komisariato vadovas Marius Draudvila pastebi, kad gyventojams labiausiai skauda dėl vagysčių iš gyvenamųjų namų. Beje, kaip tik tokias vagystes yra sudėtingiausia išaiškinti, tam prireikia nemažai laiko ir darbo.

Automobilių vagysčių skaičius rajone išaugo nuo 4 iki 10. Pasak A. Mikalausko, anksčiau buvo vagiami brangūs automobiliai, šiandien – kainuojantys nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų.

„Dažniau tai buitinės automobilių vagystės, kurios įvyksta išgertuvių metu. Kažkas paėmęs svetimo automobilio raktus išvažiuoja ir panašiai“, – Šilutės PK ataskaitinio renginio metu pastebėjo viršininkas.

Kaukėti užpuolikai suimti

Visgi pareigūnai gali pasidžiaugti ir sėkmingai išaiškintomis vagystėmis.

Pernai rugsėjo 21 – 24 dienomis Šilutės mieste buvo įvykdytos 5 vagystės. Išdaužiant pastatų langus akmeniu buvo įsibrauta į maisto prekių parduotuvę. Į ją vagys pateko 2 kartus, antrą kartą įsibrovė praėjus vos dienai nuo pirmosios vagystės, nespėjus įstiklinti išdaužto lango, išdaužė antrą langą. Taip pat įsibrovė ir į maitinimo ir mokymo įstaigų patalpas bei gyvenamas patalpas.

Iš parduotuvės abu kartus buvo pavogti brangūs alkoholiniai gėrimai ir cigaretės, iš mokymo centro – įvairūs raktai (251 vnt.), iš buto – pinigai, auksiniai papuošalai, laikrodžiai, įvairūs galanterijos gaminiai.

Operatyviai dirbę pareigūnai nusikaltimus vykdžiusį asmenį nustatė ir sulaikė. Tai buvo 45 metų amžiaus vyriškis, paskutinį kartą Lietuvoje teistas 2014 m. už vagystes.

A. Mikalauskas priminė ir praėjusių metų gruodį Šilutės visuomenę šiurpinusias vagystes, kai siautėjo brutalūs kaukėti užpuolikai. Per dvi savaites, nuo gruodžio 10 iki 23 dienos Šilutės mieste ir rajone, įsibraunant į 4 gyvenamuosius namus bei parduotuvę, buvo įvykdyti 5 plėšimai. Nusikaltimų metu plėšikai dėvėdavo kaukes, aukoms laidais ar lipnia juosta surišdavo rankas ir grasindami peiliu bei plaktuku grobė auksą, pinigus, alkoholinius gėrimus.

Tie patys plėšikai gruodžio 24-ąją gatvėje užpuolė moterį, trenkė jai ir grasindami kirviu pagrobė mobilųjį telefoną bei buto raktus.

Bendradarbiaujant su Tauragės AVPK pareigūnais buvo nustatyti ir sulaikyti plėšimus vykdę 3 asmenys – 2 vyrai (36 ir 38 m.) ir 30-metė moteris. Visi jie jau yra teisti.

„Tuo metu Šilutėje dirbo nemaža dalis Tauragės AVPK specializuotų padalinių. Džiugu, kad jie iškart šiuos tyrimus paėmė savo žinion“, – sklandžiu bendradarbiavimu su kolegomis iš kitų padalinių pasidžiaugė A. Mikalauskas.