Vagystės – populiariausias nusikaltimas

shopliftVagystės yra populiariausias nusikaltimas – per 2 pirmuosius šių metų mėnesius Šilutės policijos komisariate užregistruotos 74 vagystės.

Komisariato viršininkas Sigitas MIKUTAVIČIUS sako, jog padėtį kiek stabilizavo tai, kad per 2 šių metų mėnesius buvo išaiškintos kelios vagių grupuotės, nusikaltimus dariusios Šilutėje, Katyčiuose ir kitur.

Iš viso per 2 pirmuosius šių metų mėnesius Šilutės r. PK pradėtos tirti 316 nusikalstamų veikų: 291 nusikaltimas ir 25 baudžiamieji nusižengimai. Ištirta 80,4 proc. (pernai per tą patį laiką ištyrimo procentas buvo 50,2).
S.Mikutavičius džiaugiasi, kad nemažai vagysčių laiku pastebima ar net atskleidžiama ir todėl, kad mūsų rajono gyventojai yra neabejingi. Pastebėję įtarimą keliančius asmenis, jie skambina Bendruoju pagalbos telefonu ir informuoja apie juos. Dažnas skambutis ir prasideda būtent tokiais žodžiais: „Matau įtartinus asmenis…“

Pasak S.Mikutavičiaus, džiugu, kad žmonių požiūris taip keičiasi, kad jie suvokia, jog už tvarką viešose vietose, už savo ir svetimo turto apsaugą didele dalimi atsakingi esame kiekvienas iš mūsų.

Dažnai vagystės vykdomos ten, kur turtas yra nesaugomas. Mūsų rajone sodybas yra įsigiję nemažai didžiųjų miestų gyventojų, bet pasirūpinti tų sodybų apsauga, deja, nepasivargino. Štai ir būna, kad atvažiavę po kelių savaičių randa išplėštus namus.

Pareigūnų nepaliauja stebinti ir smurto artimoje aplinkoje gausa. Per 2 metų mėnesius dėl šios priežasties pradėti 25 ikiteisminiai tyrimai, o smurtaujančių sutuoktinių ir sugyventinių raminti pareigūnams tenka išvykti 4 ar 5 kartus per parą. Didžiosios dalies konfliktų priežastis – alkoholis.