Vaikai „matavosi“ teisėjo profesiją

jankaus mokykla_teveliu_profesijosŠilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje vyko praktinių studijų diena „Matuojamės“ tėvelių profesijas“. 2a klasės mokinukai, Beatričės mamytės J. Kovalskienės pakviesti, svečiavosi Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose.

Nors atrodytų, kad šie vaikai per maži pažinčiai su tokia sudėtinga profesija, tačiau jų asmenybės formuojasi jau dabar – jie ima suvokti savo norus, kelti tikslus. Viešnagės teisme metu teisėjo padėjėja R. Vekterienė pakvietė aplankyti teismo posėdžių salę. Vaikai susipažino su teisėjų darbu, išmoko atskirti teisėjų, prokurorų ir advokatų mantijų skiriamuosius ženklus, sužinojo, kad teismo pastatas pastatytas 1880 metais ir jame visą laiką dirbo teisininkai.

Antrokai klausinėjo kiek Šilutėje dirba teisėjų, kiek per metus išnagrinėjama bylų Lietuvoje ir Šilutėje, ką turi daryti liudytojai ir t.t. Vaikai suvokė koks sunkus, bet svarbus teisėjo darbas mūsų visuomenėje, o išeidami pažadėjo sugrįžti, bet ne kaip nukentėjusieji ar kaltinamieji, o kaip teisėjai, advokatai ar prokurorai.