Vaikai mokėsi saugiau elgtis internete

 

SlaptazodziaiVasario 5 dieną Lietuvoje ir daugiau nei 120 pasaulio šalių jau šešioliktą kartą minėta Saugesnio interneto diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ši diena paminėta kartu su Šilutės Žibų pradinės mokyklos ketvirtokais ir mokytoja Regina Chockevičiene.

Susitikimo metu vaikai dalyvavo „Saugių slaptažodžių dirbtuvėse“. Bibliotekininkė Akvilė Tamošiūnė supažindino vaikus su pagrindiniais saugaus slaptažodžio principais bei dalinosi praktiniais patarimais. Dalyviai diskutavo, kam reikalingi slaptažodžiai, kaip jie sugalvojami ir kaip jų neužmiršti. Finale visi drauge sukūrė patį saugiausią slaptažodį.

Antroje dirbtuvių dalyje aptartas nuotraukų skelbimas internete. Šiais laikais asmenukės tapo neatskiriama gyvenimo dalimi, be jų virtualaus pasaulio neįsivaizduoja nei eiliniai internautai, nei įžymybės. Net dešimtmečiai prisipažino dažnai fotografuojantys save ir skelbiantys nuotraukas socialiniuose tinkluose. Vaikai sprendė, kokias nuotraukas galima skelbti internete ir kokių negalima viešinti, atitinkamai suskirstydami pateiktas įvairias nuotraukas iš kasdieninio gyvenimo.

Pamokos metu akcentuota, kad nereikėtų viešinti jokios asmeninės informacijos ir dviprasmiškų nuotraukų, kuriomis gali pasinaudoti negerų tikslų turintys žmonės. Džiugu, kad jaunieji bibliotekos lankytojai pademonstravo brandų ir sumanų požiūrį bei dar labiau praturtino žinias saugesnio interneto srityje.