Vaikai poilsiavo už švedų pinigus

svedu stovyklaPamario vaikų vasaros poilsį kasmet remia ir Šilutės savivaldybės partnerio – Švedijos Ljungby miesto geradariai.
Ir šiemet surinkta 8000 litų, už kuriuos Kintų „Vėtrungės“ poilsiavietėje po 10 dienų jau pailsėjo 20 rajono vaikų.

Prieš 23 metus prasidėjusi šilutiškių draugystė su švedais, Ljungby miesto gyventojais, tęsiasi iki šiol. Per tą laiką švedai kasmet remia sunkiau gyvenančių mūsų rajono šeimų vaikų vasaros poilsį.

Šilutės – Ljungby draugijos pirmininkas Alvidas Šimelionis sakė, kad šiemet atrinkta po vieną vaiką iš kiekvienos seniūnijos, 4 Saugų vaikų globos namų auklėtiniai ir po kelis vaikus iš abiejų šeimynų – Onutės Jogienės bei buvusios Angelikos Grikšienės šeimynos.

Tačiau poreikis buvo daug didesnis, ir seniūnijos, ir Saugų vaikų globos namai bei šeimynos prašė skirti žymiai daugiau vietų.
Stovyklautojams švedai šiemet skyrė 8 000 Lt, tai pinigai, sukaupti iš draugijos narių mokamo nario mokesčio. Už šią sumą nupirkta 20 kelialapių, kainuojančių po 400 litų.

Vaikai stovykloje ilsėjosi nuo liepos 22 iki 31 dienos. Stovyklautojai kasdien maudėsi mariose, pramogavo, rengė sporto varžybas, vakarais šoko diskotekose.

Šiemet švedai pamariškiams skyrė dar vieną dovaną: jie nutarė paremti vieno gerai besimokančio ir aktyvaus moksleivio tolesnes studijas. Pasitarus su Saugų vaikų globos namų vadovais, parinkta viena šių namų moksleivė, kuri šiemet baigė 10-ąją klasę ir  toliau mokysis Klaipėdos profesinėje mokykloje. Jos kontaktai perduoti švedams ir tikimasi, kad jie paskirs merginai studijų stipendiją.