Vaikai programavo bibliotekoje

Rugsėjo 16 d. Šilutės F. Bajoraičio bibliotekoje startavo užsiėmimai su programuojamomis bitutėmis „Blue-bot“.

Edukacinis robotukas-bitė – visame pasaulyje populiari ugdymo priemonė, skirta jauniausiems ir smalsiausiems vaikams. Šis spalvingas, lengvai valdomas ir draugiškas mažasis robotukas yra puiki priemonė mokantis iššifravimo ir programavimo pradmenų bei lavinant problemų sprendimo įgūdžius. Tai puikus technologinis sprendimas, kuris įkvepia vaikus kiekvieną kartą mokymosi procese išbandyti naujas, vis kūrybingesnes ir sudėtingesnes, komandų sekas.

Pirmojo užsiėmimo metu dalyviai susipažino su bitutėmis, jų sandara, sužinojo, kas yra algoritmai, pabandė sukurti savo sekas popieriuje, o po to ir programuodami bitutę.

Veiklos metu ugdomi įvairūs gebėjimai, emocijų suvokimas ir raiška. Vaikai reiškia teigiamas emocijas, pasiekę tikslą džiaugiasi rezultatu, stengiasi laikytis žaidimo taisyklių, sutelkia dėmesį, stebi draugus, kontroliuoja savo veiksmus, klauso ir išsako savo nuomonę, kreipiasi pagalbos, bendrauja ir bendradarbiauja žaisdami, drąsiai planuoja veiksmus, siūlo strategijas tikslui pasiekti.