Vaikai rūpinosi, kad Žemelė nesirgtų

naumeiscio zemes dienaSavaitę prieš kovo 20-ąją – Žemės dieną – Žemaičių Naumiesčio trečių klasių mokytojos Daiva Austynienė ir Nijolė Zdanavičienė organizavo bendrą tėvų ir mokinių projektą „Kad Žemelė nesirgtų“.

Šis laikas buvo skirtas įvairiai veiklai: mokiniai rinko šiukšles mokyklos -darželio teritorijoje ir už jos ribų, piešė plakatus, kuriuos pakabino miestelio skelbimų lentoje, kviesdami visus prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Kartu su tėveliais gamino įvairius darbelius iš buitinių atliekų ir surengė parodėlę, parodydami, kad iš nenaudojamų, paruoštų išmesti atliekų, galima pagaminti darbelių ir papuošti aplinką, vietoj to, kad ją terštume.

Savaitę užbaigėme gražiu renginiu „Kad Žemelė nesirgtų“. Į jį buvo pakviestas Savivaldybės gamtosaugos vyriausiasis specialistas R.Rimkus ir viena aktyviausių trečiokų mama L.Girulienė.

Mokiniai kalbėjo apie Žemės problemas, mokytojos pristatė mokinių paruoštas skaidres „Žemė prašosi pagalbos“. Matyti vaizdai skaidrėse privertė susimąstyti, ką kenčia Žemė.

R.Rimkus kalbėjo apie buitinių atliekų žalą, kiekvieno medelio išsaugojimą bei atsakinėjo į mokinių klausimus. L.Girulienė parodė, kaip pasigaminti įvairių daiktų iš buitinių atliekų, kad jos neskriaustų žemelės, o džiugintų mūsų akis ir paragino mokytojus skatinti vaikus tokiai veiklai.

Mokyklos – darželio direktorė Z.Lydekienė pakvietė mokinius dalyvauti akcijoje „Mano miestelis – be pavojingų atliekų“.