Vaikai susipažino su beglobiais gyvūnais

Gyvunu prieglauda_2Apie 60 gyvūnų – trys gandrai, keliasdešimt kačių, šunų glaudžiasi prieglaudoje „Šilutės beglobiai“. Paimti iš gatvės, nuskriausti šeimininkų ar sergantys, jie čia pasveiksta ir laukia progos antrajam gyvenimui. Tie kurie čia užsibūna ilgiau, glostomi ir guodžiami šeimininkės Rimutės Vismantienės, kurios meilės užtenka visiems keturkojams ir sparnuočiams.

Praėjusią savaitę prieglaudą aplankė Pamario pagrindinės mokyklos „Gailestingos širdies“ tikybos būrelio vaikai. Dešimties mokinių grupelę atlydėjo mokytojos Irutė Trečiokienė, Violeta Kraniauskienė.

Mokiniai apžiūrėjo naujuosius prieglaudos voljerus, kuriuos vasarą pastatė kompanijos „Mars Lietuva“ darbuotojai. Čia gyvenantys šuniukai jau rado naujuosius namus, tačiau voljerai tušti nebus, greitai čia atsikraustys nauji keturkojai. Kiemelyje vaikai pamatė gandrus – Rusniškį, Pilypą ir naujoką, išgelbėtą iš lizdo Ramučiuose.

Vaikai apsilankė ir gyvūnų karantinavimo patalpoje, kur apsigyvena ką tik iš gatvės paimti ar sergantys gyvūnai. Kačių kambaryje jie glostė ir žaidė su jau sveikomis ir šeimininkų laukiančiomis murklėmis. Labiausiai mažiesiems prieglaudos lankytojams buvo gaila aklų šuniukų.

Prieglaudos įkūrėja Rimutė papasakojo, kaip į prieglaudą patenka gyvūnai, kaip jie gydomi, kaip jiems ieškomi nauji namai. Ji pabrėžė, kad svarbu jausti atsakomybę už savo gyvūną, kad juo reikia rūpintis ir mylėti. Moteriai buvo smagu matyti, kad vaikai domėjosi beglobių gyvenimu. Dauguma vaikų norėjo nors po vieną gyvūną parsinešti į savo šeimą, tačiau Rimutė priminė, kad gyvūno taip paprastai paimti negalima, visų pirma tai reikia aptarti su tėvais. Juk gyvūnas ne daiktas ar žaislas, juo reikia rūpintis, maitinti, gydyti susirgus ir t.t.

Kelias dienas prieš tai „Šilutės beglobių“ prieglaudą aplankė ir Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai bei Dienos centro lankytojai.

Padėti gyvūnams galite jiems paaukodami. VšĮ „Šilutės beglobiai“, įmonės kodas 304827018, Swedbank a.s. LT777300010154919989, PayPal: silutesbeglobiai@gmail.com. Rūpimais klausimais galite susisiekti telefonu 8 671 37333.