Vaikinai prisižaidė su ginklu

ginklas-tapo-zaisluDu vaikinai E.R. ir N.D. sumanė apsikeisti nevaikiškais žaislais. 2014 metų liepą E.R. paskelbė norintis išmainyti ar parduoti dar pavasarį įsigytą pneumatinį šautuvą. Neilgai trukus pasiūlymu susidomėjo N.D., kuris už siūlomą ginklą atidavė namų kino sistemą.

Gruodžio mėnesį abu vaikinai buvo teisiami už neteisėtą disponavimą nešaunamuoju ginklu – vienas už tai, kad neatsargiai elgėsi su ginklu, o vėliau jį pardavė, o kitas už tai, kad neteisėtai pirko pavojingą ginklą.

Surinkus liudytojų parodymus paaiškėjo, kad ginklas buvo siūlomas pirkėjams ne be priežasties. Priežasčių buvo gan rimtų ir ne viena.

Per rankas einantis ginklas nebuvo naudojamas rimtiems tikslams – vos tik patekęs į blogas rankas pridarydavo nemalonumų.

Apklausus tris su E.R. išgėrinėjusius žmones, jie atskleidė, kad vienų išgertuvių metu pastarasis atsinešė šautuvą su optiniu taikikliu ir visi ėmė šaudyti į plastikinį butelį. Viena neapdairiai paleista kulka nuskriejo iki kito namo balkono.

Linksmybes nutraukė netaiklus J.S. šūvis, nes šis nepataikė į butelį ir sužalojo butelį laikiusį L.A.

Nukentėjusioji J.M. papasakojo, kad vieną liepos mėnesio pavakarę savo buto balkone išgirdo didelį trenksmą, kuris ją labai išgąsdino ir privertė pritūpti. Reikėjo šiek tiek laiko įsidrąsinti ir nueiti pažiūrėti, kas įvyko balkone. Apžiūrėjusi balkono langus mergina pamatė, jog vieno lango stikle yra šautinė skylė. Ji įtarė, jog galėjo šauti iš gretimų balkonų, nors su kaimynais ir nekonfliktuoja. Atidžiau apžiūrėjus balkoną, rasta tarp lango rėmų įkritusi kulka. Dėl incidento ji kreipėsi į policiją.

Policija, tirdama šį įvykį, išsiaiškino ir tai, kad tas pats šaudymams naudotas ginklas neteisėtai perleistas kitam vaikinui. Jį į namų kiną išmainęs N.D. nežinojo, kad ginklu buvo šaudoma. Bet jam neteko ilgai džiaugtis, nes dėl to, kad ginklą įsigijo neteisėtai, jį kartu su optinį taikliu ir tuščia šovinių dėžute teko atiduoti Šilutės policijos komisariatui.

Kai kaltinamiesiems buvo pranešta apie įtarimus padarius nusikalstamas veikas, vaikinai savo kaltes pripažino visiškai ir nurodė visas įvykių aplinkybes.

Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamieji padarė du nesunkius nusikaltimus ir vieną baudžiamąjį nusižengimą, prisipažino padarę šias nusikalstamas veikas bei nuoširdžiai gailisi, sutinka su prokuroro siūloma bausmės rūšimi ir prašo mažinti jos dydį bei išdėstyti baudos mokėjimą.

Žmogų sužalojusiam ir balkoną peršovusiam ginklo pardavėjui E.R. teismas skyrė 602 eurų (2080 Lt) baudą, kurią bus galima sumokėti per vienerius metus. Jis taip pat turės atlyginti nukentėjusiajai J.M. padarytą 96,73 Eur (334 Lt) turtinę žalą už sugadintą balkono stiklą.

Neteisėtai ginklą įsigijusiam N.D. skirta 150 Eur (520 Lt) bauda.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.