Vaikinų draugystė pasibaigė automobilio vagyste

autoVieną naktį Žemaičių Naumiesčio degalinėje užsimezgusi trijų vaikinų pažintis pakrypo netikėta linkme: vienas naujųjų draugų ne tik nuvarė, bet ir apdaužė svetimą automobilį.

Automobilis buvo surastas ir grąžintas savininkui, o kartu šventusiems vaikinams teko vėl susitikti ne tokiomis linksmomis aplinkybėmis – teisme.

Šilutės r. apylinkės teismo teisėja nusprendė, kad automobilį pavogusiam R.N. teks metus ir 4 mėnesius praleisti pataisos namuose. Šis teistumas vaikinui toli gražu ne pirmas, jam baudžiamoji byla iškelta jau 10-ąjį kartą. Dažniausiai vaikinas vogdavo, plėšdavo, niokodavo saugotinas teritorijas, jo biografijoje įrašytas ir pabėgimas iš įkalinimo vietos.

Šių metų sausio naktį į degalinę savuoju VW „Passat“ atvažiavęs D.B. nė neįtarė, kad vos po kelių valandų jam iš po nosies automobilis bus nuvarytas. Tą vakarą prie jo prisistatė du vaikinai – R.N. ir R.Š., kurie naujajam pažįstamam užpylė degalų ir prašėsi pavežiojami po miestelį. Vairuotojas sutiko pavėžinti vaikinus.

Besivažinėdami jaunuoliai taip susibičiuliavo, kad į kompaniją pasikvietę dar vieną vaikiną D.J. nusprendė atšvęsti naują pažintį. Degalinėje nusipirko svaigalų ir apsistoję viename kieme mėgavosi alkoholiniais gėrimais ir užsimezgusia pažintimi.
Kai automobilio savininką prispyrė gamtiniai reikalai ir jis nuėjo į šalį, vienas naujųjų pažįstamų nesnaudė – sėdęs prie vairo nurūko svetimu automobiliu.

Jo keleiviais tapo nieko apie vagystę neįtariantys ir nuo alkoholio ir „anodijos“ apsvaigę, automobilyje jau miegoję draugai R.Š. ir D.J. Kai jie prabudo, pamanė, kad vakaro linksmybės tęsiasi toliau ir jų draugas R.N. su savininko žinia važinėjasi svetimu automobiliu.

Visi trys vaikinai nurūko į R.N. mamos kiemą. Moteris teisme sakė, kad tą naktį girdėjusi triukšmą lauke ir kambaryje be savo sūnaus namuose mačiusi dar du nepažįstamus vaikinus.

Kad sūnus pakliuvo į bėdą, ji suprato tik kitą dieną, kai apie 14 val. išėjusi į kiemą pamatė jį parvažiuojantį svetimu automobiliu. Automobilis buvo šviesios spalvos, purvinas. Sūnus iškart įspėjo mamą, kad lauktų policijos, iššoko pro langą ir pabėgo.

Pareigūnai surado 5700 eurų vertės automobilį, tačiau jis buvo apgadintas.

Teisiamasis automobilio savininkui atlygino padarytą 500 eurų žalą ir susitarė dėl likusių 500 eurų atlyginimo.

Teismas automobilio vagiui skyrė 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.