Vaiko teisių apsaugos kontrolierė aplankė Švėkšnos sanatorinę mokyklą

Sveksnos-sanatorine-mokyklaŠilutėje lankėsi Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė. Kartu su dar keliais specialistais kontrolierė apžiūrėjo Švėkšnos sanatorinę mokyklą, taip pat susitiko su rajono savivaldybės vadovais.

Apžiūrėjusi Švėkšnos sanatorinę mokyklą, VTA kontrolierė sutiko, kad šios ugdymo įstaigos pastatus būtina renovuoti. Pritarė ji ir minčiai, kad ši renovacija negali būti tik Šilutės rajono savivaldybės galvos skausmas, mat iš gausaus mokykloje besimokančių vaikų būrio šiuo metu tik 3 yra mūsų rajono gyventojai.

Meras Virgilijus Pozingis priminė, kad Švietimo ir mokslo ministerija yra įsipareigojusi skirti visą renovacijai reikalingą pinigų sumą. Anot mero, maždaug 7 milijonų litų reikėtų mokyklos bendrabučio rekonstrukcijai, apie pusantro milijono – pačiai mokyklai, dar apie milijoną atsieitų visos įstaigos aplinkos sutvarkymas.

Kontrolierė taip pat domėjosi vaiko teisių apsaugos situacija rajone. Jai papasakota apie socialinės rizikos šeimas, šeimynose globojamus vaikus. Pokalbyje dalyvavo ir Švietimo bei Vaiko teisių apsaugos skyrių atstovai.