Vaiko vykimas į užsienį: ko privalo nepamiršti tėvai?

cache 1000x563_size16x9_59914a44300de_paskutine-diena-pries-vilniaus-oro-uosto-uzdaryma-59676a2d8df75Laikinas nepilnamečių vaikų išvykimas į užsienį. Apie ką prieš kelionę būtinai turėtų pagalvoti jų tėvai, norėdami išvengti nepatogumų?

Advokatė Evelina Davidavičiūtė teigia, kad svarbu žinoti, ar vykstama į Šengeno erdvę, ar į jai nepriklausančias šalis. Jei vykstama ne į Šengeno erdvės valstybes, tokiu atveju tėvai turi pasirūpinti, ar nereikia vizos ar išankstinės registracijos, kaip, pavyzdžiui, vykstant į Jungtines Valstijas. Taip pat svarbu pasitikrinti, ar vaiko asmens dokumentas galioja, nes vaikų dokumentai galioja trumpiau nei suaugusiųjų.

Advokatė atkreipia dėmesį, kad, laikinai vykstant į užsienį su vienu iš tėvų, kito tėvo ar motinos sutikimo nereikia. Tiesa, jeigu išvykstama ilgam laikui, su kartu nekeliaujančiu tėvu ar motina susitarti yra privaloma. Jei susitarti nepavyksta, reikėtų kreiptis į teismą. Specialistės teigimu, jei nėra gaunamas sutikimas, tuomet tėvas, liekantis Lietuvoje, turi teisę kreiptis į vaikų teisių apsaugos tarnybą arba imtis dar rimtesnių priemonių.

„Jei nėra žinoma, į kurią valstybę vaikas vyksta, tėvas gali kreiptis net ir į policiją, kad būtų paskelbta paieška“, – sako E. Davidavičiūtė.

Advokatė taip pat pažymi, kad jei vaiko pavardė skiriasi nuo vieno iš tėvų, su kuriuo keliaujama, tuomet su savimi reikia turėti vaiko gimimo liudijimą.

Daugiau apie tai – įraše: http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/183003/vaiko_vykimas_i_uzsieni_ko_privalo_nepamirsti_tevai