Vaikščioti pėsčiomis ir važinėti dviračiais linksta vis daugiau gyventojų

diena be automobilio zvinklysDaugiau kaip 70 Šilutės rajono gyventojų užsiregistravo dalyvauti Europos judriojoje savaitėje ir rugsėjo 19-ąją visoje Europoje minimoje Dienoje be automobilio. Šių metų renginio šūkis – „Švarus oras – tavo sprendimas!“.

Prisijungti prie tokios ekologinės akcijos jau ketvirtus metus Šilutės ir Pagėgių savivaldybių gyventojus pakviečia Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Akcijos dalyvių gretos auga

Penktadienį Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis pasveikino būrį šilutiškių, atėjusių į Dienos be automobilio rezultatų aptarimą. diena be automobilio visi

Tai žmonės, kuriems „diena be automobilio“ būna kone kiekvieną dieną: jie mieliau renkasi vaikščiojimą pėsčiomis arba važiavimą dviračiais. Jie aktyviai prisijungia prie įvairių Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamų sveikatinimo akcijų: propaguoja šiaurietiškąjį ėjimą, dalyvauja bėgimuose „Už blaivią Lietuvą“, lanko įvairias treniruotes, paskaitas.

Aktyviesiems sveiko gyvenimo būdo propaguotojams V.Vaivadaitė ir A.Šimelionis įteikė padėkos raštus, akcijos ženklais papuoštus puodelius, lankstinukus apie oro taršos mažinimo svarbą, atšvaitus, padėsiančius tamsiu paros metu kelyje būti matomiems.

V.Vaivadaitė džiaugėsi, kad šiemet akcijoje dalyvauja daugiau gyventojų nei pernai – vien suaugusiųjų užsiregistravo apie 30, o registracija dar tęsiasi.

Prie akcijos prisidėjo dešimtys įvairių mokyklų mokinių ir mokytojų: traksėdiškiai, vainutiškiai, katytiškiai, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pradinukai. Biuro specialistės lankėsi kai kuriose mokyklose, kalbėjo su vaikais apie fizinio aktyvumo, sportavimo, judėjimo svarbą, apie būtinybę mažinti oro taršą keliuose, priminė saugaus eismo taisykles, dalijo atšvaitus.

Bjaurus oras ne visus atbaido nuo dviračių

Pirmą kartą Dienos be automobilio dalyvius sveikinęs A.Šimelionis prisipažino, kad į darbą atvažiuoja automobiliu, nes gyvena Juknaičiuose. Tačiau tą šlapią rytą jis kelyje aplenkė sulytą dviratininką ir pajuto šiokią tokią sąžinės graužatį – vis dėlto oro sąlygos ir atstumai ne visus žmones pastūmėja sėsti į automobilius.

diena be automobilio puodeliaiPriminęs, kad Europa Judriąją savaitę ir Dieną be automobilio mini jau tryliktą kartą, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas linkėjo, kad šilutiškiai šiuose renginiuose būtų dar aktyvesni, o Visuomenės sveikatos biuro darniai komandai dėkojo už iniciatyvumą.

Dieną be automobilio rado pavogtą dviratį

Su dviračiu beveik nesiskiriantis šilutiškis Egidijus Žvinklys, atsiimdamas padėkos raštą, sakė šią vasarą netekęs savosios ekologiškos transporto priemonės – liepos vidury kažkas pavogė jo dviratį, trumpam paliktą prie parduotuvės. O ketvirtadienį (būtent tarptautinę Dieną be automobilio) Egidijus viename kieme pamatė savo dingusį dviratį, tiesa, šiek tiek perdirbtą. Kiemo šeimininkas vyrui aiškino, jog dviratį ištraukęs iš Šyšos, susiremontavęs ir juo važinėjantis.

Šios istorijos aplinkybes tiria policija, o E.Žvinklys džiaugiasi, kad atgaus iš močiutės paveldėtą dviratį ir vėl galės juo leistis tvarkyti reikalus mieste ar išsiruošti į tolimesnes keliones. Pasak Egidijaus, automobilio jam nereikia, nes dviračiu jis nuvažiuoja ir į Klaipėdą, ir į Gargždus.