Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

tTemperaturos matuoklis_6Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų… depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo priversta būti namuose su savo dukrelėmis: vyresnėle ir vos metukų mažaja.

Tačiau nuo pirmadienio penkiametė jau susitinka su savo draugais, mat duris atvėrė vaikų darželių grupės. Ir „depresijos“ požymiai, anot mamos, jos dukrai kaip mat išgaravo…

Iš viso nuo savaitės pradžios į rajono vaikų darželius ir ikimokyklinio ugdymo grupes susirinko apie pusė įprastai šias įstaigas lankančių vaikų.

Tėvai iš anksto apklausti

Vvaikai Zibutes_6

Švelninant karantino sąlygas nuo gegužės 18 dienos leista atidaryti ir ikimokyklinukų ugdymo įstaigas. Šilutės Švietimo skyriuje sužinojome, jog iš viso šiuo metu rajone turime 7 ikimokyklinio ugdymo įstaigas, 11 ikimokyklinio ugdymo grupių bendrojo lavinimo mokyklose ir vieną mokyklą – darželį Žemaičių Naumiestyje.

Balandžio 1 dienos duomenimis, šias įstaigas turėjo lankyti 1745 vaikai.

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Nemanienė pasakoja, jog artėjant įstaigų atidarymo dienai surengtas pasitarimas su jų vadovais. Jo metu aptarta, kaip priėmus vaikus pavyks įvykdyti visus privalomus Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymus. Tų nurodymų vis dar nemažai: tėvai į grupes neįleidžiami, apsaugines kaukes dėvintys darbuotojai mažuosius priimdami matuoja jų temperatūrą ir t.t.

Įstaigų vadovai iš anksto apklausė ir ugdytinių tėvus, kiek bus tokių, kurie norėtų vesti savo atžalas į darželius. Pirmadienį paaiškėjo, kad šios paslaugos prireikė maždaug pusei visų ikimokyklinukus auginančių rajono šeimų. Priimti visi, kas pareiškė pageidavimus, bet ne visi susirinko pirmąją dieną: grupės po truputį pildėsi kiekvieną dieną.

Primygtinai prašyta kol kas į darželius nevesti sunkiomis ligomis sergančių vaikų ar tų, kurie gyvena kartu su rizikos grupėje esančiais šeimų nariais. Tėvai, pasak V. Nemanienės, buvo geranoriški, į tokius prašymus reagavo supratingai.

Ugdymo būdas – mišrus

Visgi darželių vadovams ne viena šeima prisipažino, kad labai laukė darželio atidarymo. Laukė to ir jau minėtosios Ugnės mama. Moteris pasakojo, kad veikli ir judri jos vyresnėlė jau buvo pradėjusi net įbedusi žvilgsnį ilgai žiūrėti į vieną tašką – taip ją veikė negalėjimas palakstyti lauke ir pabendrauti su bendraamžiais. Tad mamai nenoromis kilo minčių apie vaikišką depresiją…

Darbą pradėjo ir ne visi darželių darbuotojai. Tie, kas priklauso rizikos grupėms, ir toliau dirba nuotoliniu būdu su kitais namuose likusiais vaikais. Tad, pasak V. Nemanienės, šiuo metu Šilutėje vyrauja vadinamasis mišrus ugdymo būdas.

Lanko pusė vaikų

„Pasiilgome ir vaikų, ir vieni kitų“, – smagiai atsako vaikų darželio „Žibutė“ direktorė Raimonda Jaruškevičienė, kuomet klausiame apie pirmųjų darbo dienų po priverstinės prastovos nuotaikas. Iš 180-ies „Žibutės“ ugdytinių šią savaitę lankė nepilna pusė – 80. Įstaigoje dirbo visos grupės, jose buvo po 7 – 10 mažųjų. Ir čia, kaip visoje Lietuvoje, atsisakyta bendrų veiklų ir renginių ne tik salėje, bet ir lauke.

„Higiena, labai daug dezinfekcijos ir jokių landžiojimų į grupes ar ten, kur nereikia“, – taip direktorė apibūdina savosios įstaigos kasdienybę. Tačiau baimės dėl galimų ligos protrūkių sako nejaučianti. „Vykdome visus ministro A. Verygos ir epidemiologų nurodymus, saugomės patys ir saugome kitus, todėl į ateitį žiūrime optimistiškai“, – sakė R. Jaruškevičienė.

Beveik pusė ugdytinių susirinko ir į „Žvaigždutę“. „Visi vaikai ir darbuotojai vieni kitų labai pasiilgę, nežiūrint į tai, kad tenka dirbti vykdant visus apribojimus, darbuotojai ir vaikai renkasi lyg į šventę“, – sakė direktorės pavaduotoja Reda Jakienė.
Šis darželis turi net tris nuotolinius termometrus, tad rytais nesunkiai suspėjama pamatuoti temperatūrą visiems vaikams.

vVaikai Zibutes_7Termometrai – deficitinė prekė

Ir šiuose, ir kituose darželiuose rytais matuojama visų ateinančių vaikų temperatūra. Pasak V. Nemanienės, visos įstaigos ir anksčiau turėjo įprastinius termometrus, o štai dabar aprūpintos ir vadinamaisiais nuotolinio veikimo. Tokius modernius termometrus darželiams nupirko Savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Prekė moderni, todėl ne tik labai nepigi – jos kaina šauna į viršų nuo 49 eurų kol pasiekia visus 80, bet šiuo metu dar ir neįtikėtinai paklausi.

„Gauti tokių termometrų nebuvo paprasta, jie šiuo laikotarpiu – deficitinė prekė. Tai buvo iššūkis ir galimybių, ir lėšų prasme. Jų įstaigoms reikėtų daugiau, bet džiaugiamės, kad bent po vieną visiems darželiams galėjome nupirkti“, – sakė VSB direktorė Kristina Surplė.