Vaikų darželis „Ąžuoliukas“ pagaliau turi naują direktorę

 

AZUOLIUKOŠilutės savivaldybės tarybos posėdyje politikai vienbalsiai pritarė siūlymui Daivą Mikulskytę paskirti lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ direktore.

„Valstybėje tikriausiai ne viskas tvarkoje, kad net tokių ugdymo įstaigų vadovai į pareigas yra skiriami tik išlaikę Valstybės tarnybos egzaminus ir praėję savivaldybės viešąjį konkursą“, – taip jau ne kartą yra kalbėję savivaldybės vadovai. Jiems apmaudu, kad į pensiją išėjusių ar dėl kitokių priežasčių pareigas palikusių tokių įstaigų vadovų niekas nenori keisti, niekas į vadovus nesiveržia. Labiausiai žmonės baiminasi Valstybės tarnybos egzamino, kurį išlaikyti pavyksta tik labai nedaugeliui.

Dėl šios priežasties jau ne vienerius metus kai kurios mūsų miesto vaikų ugdymo įstaigos dirba neturėdamos nuolatinių vadovų, kurių pareigas eina „laikinai“ jas atliekantys žmonės.

Paskyrė ir sveikino

D. Mikulskytė prisipažino, kad net Savivaldybės tarybos posėdžio salėje jai buvo neramu. Paklausta, kaip jaučiasi, sakė, jog nežino ko tikėtis. Visgi paskelbus jos paskyrimo į pareigas sprendimo projektą, nė vienam politikui nekilo abejonių, visi vienbalsiai pritarė paskirti ją įstaigos vadove. Meras Vytautas Laurinaitis įteikė naujajai direktorei gėlių puokštę, ją pasveikinti suskubo ir kiti savivaldybės vadovai bei politikai.

Pagal naujuosius savivaldybės įstaigų vadovų skyrimo nuostatus, su D. Mikulskyte buvo sudaryta terminuota – penkerių metų darbo sutartis, kuri įsigaliojo nuo gegužės 27 d.

Darželyje reikia atnaujinti visą aplinką

D. Mikulskytė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad karjerą „Ąžuoliuko“ vaikų darželyje pradėjo dirbdama auklėtoja, vėliau dirbo priešmokyklinio ugdymo pedagoge, o pastaruosius 10 metų – darželio direktorės pavaduotoja ugdymui. Ji yra baigusi Klaipėdos A. Venclovos pedagoginę mokyklą, vėliau studijas Klaipėdos universitete. 

Į pensiją išėjus ilgametei „Ąžuoliuko“ direktorei Irutei Lekavičienei bemaž du metus ši įstaiga neturėjo nuolatinio vadovo. D. Mikulskytė buvo paskirta laikinai eiti direktorės pareigas. „Šilutės naujienoms“ ji sakė ilgai galvojusi ar ryžtis siekti nuolatinės direktorės pareigų, nes labai vertino pareigas, kurias ėjo iki šiol.

Naujų darbų, kurie labai reikalingi šiai įstaigai, pasak D. Mikulskytės, ilgai ieškoti nereikia. Tiesiog visa lopšelio – darželio aplinka jau nuo 2018 lapkričio 1 d. nebeatitinka higienos reikalavimų. Pirmiausia – darželis yra aptvertas per žema, dabartinių reikalavimų nebeatitinkančia tvora. Ji pasidžiaugė, kad savivaldybės vadovai jau kalba, jog per porą metų visuose miesto darželiuose tokios tvoros bus pakeistos. Visi vaikų žaidimo įrenginiai irgi yra per seni ir nebeatitinka reikalavimų, o darželio kiemo dangos bei šaligatviai dar mena sovietmetį.

„Taigi dabar teks tapti savivaldybės paramos prašytoja“, – taip savo pirmąjį prisistatymą užbaigė D. Mikulskytė.