Vaikų darželiuose vėl pritrūko vietų, steigiamos naujos grupės

darzeliai truksta_vietuParadoksas, kuris džiugina Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus ir įstaigų vadovus: nors daugybė lietuvių emigruoja, nors nuolat deklaruojama apie mažėjantį gimstamumą, Šilutės rajone kasmet reikia steigti naujas grupes vaikų darželiuose.

Šią savaitę rajono politikai svarsto galimybes nuo rugsėjo įsteigti 7 naujas ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų ugdymo grupes mokyklose ir darželiuose.

Vis daugiau vietų darželiuose reikia ir vasarą: šiemet vasaros metu greičiausiai dirbs ne vienas, kaip būdavo įprasta, bet jau du Šilutės vaikų darželiai, mat juos lankyti nori apie 230 mažųjų šilutiškių.

 Prireikė dar 7 grupių

Skaitytojams primename, kad pernai rudenį ugdymo įstaigose duris atvėrė kelios naujos ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės. O šiemet pavasarį paaiškėjo, kad ir jose vietų nebepakanka. Savivaldybėje buvo užregistruota beveik 170 vaikų, nuo rugsėjo 1 dienos norinčių lankyti darželius mieste ir seniūnijose, bet negavusių vietos.

Tiesa, rugsėjį situacija gali būti kiek kitokia, nes per kelis mėnesius visada natūraliai vyksta būsimųjų darželinukų kaita: vieni su šeimomis išvyksta, kiti atvyksta.

Dabartiniais duomenimis, į Šilutės miesto ikimokyklines įstaigas nepateko 104 įvairaus amžiaus vaikai. Daugiausiai vaikų nepateko į lopšelį – darželį „Ąžuoliukas“ – 31, bet šioje įstaigoje papildomai steigti grupes nebėra galimybių. Po 20 vaikų nepateko į „Pušelę“ ir „Žvaigždutę“. Į kitus 3 miesto darželius nepateko 33 vaikai.

Dar 65 lopšelinukai ir darželinukai nepateko į seniūnijų darželius. Daugiausia rūpesčių – Žemaičių Naumiestyje, nes čia vietų darželyje negavo beveik 30 vaikų.

Todėl rajono Tarybos politikams Švietimo skyrius parengė sprendimo projektą, jog rajono įstaigose reikėtų įsteigti 7 naujas darželinukų ir lopšelinukų ugdymo grupes.

Jei rajono Taryba pritars, nuo rugsėjo 1-osios Saugų vaikų darželio priešmokyklinukai bus perkelti į J.Mikšo pagrindinėje mokykloje įrengtas patalpas, o Saugų vaikų darželyje liekančiose laisvose patalpose bus įkurdinti lopšelinukai (1-3 metų amžiaus). Lopšelio grupė Saugose – naujiena, tokios iki šiol čia nebuvo.

Po vieną įvairaus amžiaus vaikų grupę siūloma atidaryti Rusnės vaikų darželyje ir Gardamo progimnazijoje, Šilutės „Raudonkepuraitės“, „Žibutės“ ir „Pušelės“ vaikų darželiuose.tekoriene birute

Numatyta darželinukų grupę steigti ir Žemaičių Naumiestyje, bet čia esantis darželis – mokykla yra perpildyta. Tad ieškoma sprendimo, kur būtų galima įrengti patalpas naumiestiškiams mažyliams.

Vasarą dirbs du darželiai

Vietų darželiuose stinga ne tik nuo mokslo metų pradžios, bet ir vasarą. Savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Nemanienė sakė, kad šiemet per visą vasarą ikimokyklines įstaigas nori lankyti 228 vaikai. Vadinasi, reikės bent 13 grupių.

Tiek grupių turinčio darželio mieste nėra, visi jie turi tik po 11 ar 10 grupių. Tad išeitis viena – vasarą turės dirbti dvi ikimokyklinės įstaigos. Kurios iš jų ir po kiek grupių, bus nuspręsta artimiausiu metu.

Ankstesniais metais vasaromis Šilutėje dirbdavo ir vienas, ir du vaikų darželiai. Šios įstaigos kasmet būdavo keičiamos, kad netektų per vasarą dirbti vieno kurio nors darželio kolektyvui.

Jaunos šeimos klausia, ar bus vietų

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sakė, kad nors ir yra rūpesčių dėl naujų grupių steigimo, bet situacija, kad vaikų darželiuose vėl stinga vietų, tik džiugina. „Tai reiškia, kad ir tėvai turi darbus, ir vaikus jie ryžtasi auginti“, – sakė vedėja.

Žinoma, steigiant naujas grupes Savivaldybei teks kiekvienoje iš jų įsteigti naujus darbuotojų etatus. Reikės ne tik auklėtojų ir jų padėjėjų, bet daugiau darbo bus ir muzikos mokytojams, virėjoms, vairuotojams ir pagalbiniams darbininkams. Iš viso darželiuose papildomai bus įsteigta 22,53 etato. Jų išlaikymui per mėnesį reikės apie 16 000 eurų.
Numatoma, kad visos grupės dirbs 10,5 valandos per dieną.

Švietimo bendruomenės vadovę B.Tekorienę džiugina ir tai, kad nesunkiai pavyksta rasti dialogą su Savivaldybės vadovais, kurie, išgirdę apie problemas, imasi ieškoti sprendimo būdų.

Klausimą jau svarstę rajono Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai sprendimui steigti daugiau grupių vaikų darželiuose neprieštaravo.

Komiteto posėdyje rajono meras Vytautas Laurinaitis informavo, kad artimu metu dirbti į Šilutės ligoninę atvyksta penkių gydytojų šeimos. Ir vienas pirmųjų jų klausimų ligoninės vyr. gydytojui Dariui Steponkui buvo, ar gaus vietų savo atžaloms vaikų darželiuose.

„Savivaldybė stengsis neprarasti jaunų specialistų. Todėl norime sudaryti visas sąlygas jų vaikų ugdymui, kad specialistai norėtų atvykti pas mus ir čia likti“, – sakė meras.