Vaikų darželiuose vėl trūksta vietų

vaiku-darzeliai-mokysis-taikytis-prie-seimos-poreikiu-2Vėl girdime tėvų skundų, jog norėdami savąją atžalą vesti į vaikų darželį jie priversti laukti eilėse.
Švietimo skyrius informuoja, jog neturi žinių, kad šiuo metu Šilutėje yra vaikų, nepatenkančių į darželius.

Tačiau paklausinėjus Šilutės ikimokyklinių įstaigų vadovus aiškėja, kad jau dabar vesti savo atžalas į lopšelius – darželius norėtų 56 šeimos, bet vietų nėra.

Net žinant, kad yra tėvų, kurie prašymus priimti vaiką parašo iš karto keliose įstaigose, vis tiek galima manyti, jog Šilutėje trūksta mažiausiai dviejų darželio grupių.

Ši situacija, atrodo, buvo užprogramuota dar pernai, Savivaldybėje tvirtinant mažesnį, nei reikia, grupių skaičių vaikų darželiuose.

Atidarė mažiau grupių, nei reikėjo

Pernai pavasarį kalbėta, kad Šilutės darželiuose reikėtų įkurti tris naujas grupes, tačiau kelis kartus perskaičiavus vaikus, norinčius lankyti darželius, Savivaldybė apsisprendė Šilutėje nuo rugsėjo 1-osios atidaryti tik vieną naują grupę – Šilutės vaikų darželyje „Pušelė“.

Taip pat rudenį darželinukams atidaryta grupė Vilkyčių pagrindinėje mokykloje, mišri priešmokyklinio ugdymo grupė įsikūrė Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriuje.

Dabar viso rajono darželiuose, sausio 2 dienos duomenimis, ikimokyklinio ugdymo grupėse buvo laisvos 28 vietos, o Šilutėje – tik viena vieta.

Pasak Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Vidos Nemanienės, skyrius šiais mokslo metais nėra gavęs nė vienos šeimos skundo, kad norintys vesti savo atžalą į vaikų darželį negali gauti vietos. Tačiau, jos žiniomis, kone kiekvienoje įstaigoje po keletą ar keliolika vaikų laukia laisvos vietos.

Taigi galima manyti, kad apie vietų trūkumą lopšeliuose – darželiuose Švietimo skyrius žino.

Švietimo specialistai skaičiuoja, kad vasarą Šilutės miesto vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigas paliks į mokyklas išeinantys 225 vaikai, o iš viso rajone į mokyklas išeis 398 ikimokyklinukai. Į jų vietas bus priimti nauji vaikai.

Ar tos laisvos vietos užsipildys, ar gal jų net neužteks, bus aišku tik gegužę, kai bus suderinti vaikų sąrašai ir būsimų grupių komplektų skaičiai. „Jeigu paaiškės, kad ne visi vaikai telpa į sudarytas grupes, tikrai bus sudaromos naujos grupės“, – patikino V.Nemanienė.

Be to, visose rajono mokyklose kasmet formuojamos mišrios priešmokyklinio ugdymo grupės, kurias lanko 3-6 metų amžiaus vaikai, tokių grupių tinklas bus plečiamas ir kitais mokslo metais. Mišrios grupės atsiras Inkaklių mokykloje – daugiafunkciame centre bei Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Degučių skyriuje.

Situacija darželiuose skirtinga

Kokia yra tikra situacija vaikų darželiuose, paklausėme šių įstaigų vadovių.

„Mūsų įstaigoje nėra laisvų vietų, visi vaikai gerai lanko. Tačiau ir labai skubiai norinčių pradėti lankyti darželį vaikų irgi neturime. Jei kokiai šeimai iškyla tokia neatidėliotina problema, stengiamės jai padėti, nes kartais atsilaisvina viena kita vieta, vaikams išvykus kitur gyventi. Yra šiokia tokia eilutė norinčiųjų vaikus leisti nuo kitų mokslo metų. Neabejojame, kad prašymų padaugės pavasarį, vasarą“, – sakė „Raudonkepuraitės“ direktorė Donė Normantienė, įsitikinusi, kad Švietimo skyrius sudarys sąlygas lankyti lopšelius – darželius visiems pageidaujantiems šilutiškiams.

45 vaikai laukia, kol pateks į „Pušelę“. Tiesa, iš jų tik 10 norėtų lankyti darželį jau dabar, o kiti laukia pavasario, vasaros ir rudens. Šiame darželyje šiemet ypač maža vaikų kaita.

Eilės visai nėra „Gintarėlyje“. „Jei kam nors žūtbūt prireikia darželio paslaugų, ieškome ir randame galimybes, nes vaikų judėjimas yra visada“, – sakė direktorė Stefanija Petkienė, turinti 10 prašymų šį darželį lankyti nuo kitų mokslo metų.

„Ąžuoliuko“ direktorė Irutė Lekavičienė sakė, jog turi 40 prašymų priimti vaikus į darželį, iš jų 17 norėtų lankyti darželį jau dabar.

„Žvaigždutės“ vadovė Stasė Viršilienė sakė, jog prašymus priimti į darželį yra parašiusios 32 šeimos, jau dabar pradėti vesti vaikus norėtų 14. Rudenį ši įstaiga turės 45 laisvas vietas, tad pateks visi norintieji.

O štai „Žibutėje“ priešingai: iš viso eilėje stovi apie pusšimtis šeimų, apie 15 iš jų jau šiandien norėtų čia vesti savo atžalas. „Jau pernai prašėme steigti mūsų įstaigoje dar vieną grupę, bet tokio leidimo negavome, paaiškinimo kodėl – irgi“, – sakė direktorės pavaduotoja Janina Dumkina.