Vaikų dienos centre – namų šiluma ir rėmėjų dovanos

Nenorime būti įstaiga vaikams, mes norime suteikti jiems namų šilumą, jaukumą

„Nenorime būti įstaiga vaikams, mes norime suteikti jiems namų šilumą, jaukumą“, – sako Šilutės vaikų dienos centro socialinės darbuotojos Indrė Šveikauskienė ir Greta Šiaudvytytė.

Liepų gatvėje įsikūrusiame Dienos centre vaikai paruošia pamokas, gauna šilto maisto, o svarbiausia – bendravimą, jaukią ir saugią aplinką. Socialinės darbuotojos Indrė ir Greta stengiasi, kad vieta, kur laiką praleidžia vaikai, primintų namus, o tarpusavyje jie bendrautų kaip didelės šeimos nariai.

Kraštiečio geradario Ričardo Rimkaus dėka, Vaikų dienos centro patalpos išgražėjo, lauke atsirado sūpynės, dviračiai, paspirtukai, daugybė kitų žaislų ir pramogų.

Centrą lanko
25 vaikai

Vaikų dienos centras Šilutėje veikia nuo 1997 m. Per tiek metų keitėsi ne tik darbuotojai, lankytojai, bet ir vieta. Šiuo metu vaikai renkasi Liepų gatvėje, pastate, kuriame buvo Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras.
dienos centras3
Šilutės rajono socialinių paslaugų centras įgyvendina Vaikų dienos centrų projektą „Mes visur kartu“, finansuojamą Šilutės rajono savivaldybės bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projekto tikslas – teikti socialines paslaugas socialinę riziką patiriančių šeimų vaikams, ugdant ir stiprinant gebėjimus ir galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas, palaikyti socialinius ryšius su visuomene.

Socialinė darbuotoja I. Šveikauskienė pasakojo, kad šiuo metu centrą lanko 25 vaikai, tačiau dėka vaikų dienos centrų plėtros projekto, atsiras ir daugiau vietų, tad centras galės priimti 30 vaikų.

Pirmenybė teikiama socialinę riziką patiriančių šeimų vaikams, bet paslauga gali pasinaudoti ir kitos šeimos. Būna, kad paslaugos reikia priemiestyje gyvenančioms šeimoms, kurių tėvai dirba mieste. Centrą taip pat lanko du neįgalūs vaikai, bei šeimynų globojami vaikai.

Atėję į Dienos centrą vaikai visų pirma pavalgo šilto maisto, ruošia pamokas. Vėliau visi užsiima įvairia veikla: žaidžia stalo žaidimus, kepa pyragus, tvarko žolynus.

Kuria namų aplinką

Pagal projekto taisykles, centrą lankyti gali vaikai nuo 7 m. iki 18 m., tačiau dažniausiai čia renkasi mažesnieji – nuo pirmos iki šeštos klasės. Paaugliams lankyti dienos centro nebesinori, nes šiuo amžiaus tarpsniu jie jau mieliau renkasi kitas veiklas. Tiesa, išimčių būna – 2018 m. centrą lankyti baigė aštuoniolikmetė.

I. Šveikauskienė pastebi, kad svarbiausia vaikams – bendravimas. Dažnas į centrą atėjusių vaikų socialines darbuotojas apsikabina, o besikreipiant į jas dažnai išsprūsta kreipinys „mama“…
„Jiems beprotiškai trūksta šilumos, artumo, jie visi nori prisiglausti. Vaikams reikia švarios gražios namų aplinkos“, – pastebi darbuotojos.

Jaukumą vaikų dienos centre kuria darbuotojos, kartu įtraukdamos ir vaikus. Jie visi kartu kabino užuolaidas, tariasi kokių baldų ar daiktų dar reikėtų. Patalpų sienas puošia daugybė nuotraukų, liudijančių apie smagias akimirkas kartu.
Indrė ir Greta daug kalbasi su vaikais, kurie jomis pasitiki, išsipasakoja savo rūpesčius. Esant būtinybei, specialistės kalbasi ir su socialinę riziką patiriančių šeimų socialinėmis darbuotojoms.

Rėmėjas paaukojo 6000 Eur

Birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną, centre įvyko šventė, vaikų žodžiais sakant – pati geriausia iš visų. Šventės su putų patranka, batutais, vaišėmis Indrė ir Greta nebūtų galėjusios surengti be rėmėjų pagalbos. Jos labai dėkingos užsienyje gyvenančiam šilutiškiui Ričardui Rimkui.

Ričardas Vaikų dienos centre apsilankė prieš Kalėdas, kartu su savo broliu. Tąkart jis prisijungė prie brolio iniciatyvos dovanoti mažiesiems daugybę žaislų.

Kraštietis iškart po Naujųjų metų jau buvo suplanavęs dalyvauti labdaringame ralyje užsienyje ir surinktus pinigus skirti Afrikos vaikams. Tačiau apsilankęs Šilutės vaikų dienos centre suprato, kad nori paremti gimtojo miesto vaikus. Labdaringas ralis truko nuo sausio pabaigos iki vasario vidurio, visas surinktas lėšas – beveik 6000 eurų Ričardas pervedė Šilutės vaikų dienos centrui.

„Labai atsinaujinome. Ričardo dėka galėjome nusipirkti visko – nuo varžtuko iki dviračio“, – džiaugsmo ir dėkingumo neslepia Indrė ir Greta.

Paramos dėka, ji ir kolegė suremontavo koridorių, nupirko spintą, sėdmaišių, dvejas naujas sūpynes lauke. Vaikams buvo nupirkti dviračiai, paspirtukai, riedlentės, stalo žaidimai, žaislai.