Vaikų gynimo diena Švėkšnoje – su arkliuku Dominyku

Vaikų gynimo diena pirmą kartą paminėta 1950-aisiais, tai priminimas pasauliui apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

Birželio 1-oji Švėkšnoje klegėjo skambiu vaikų juoku, vienoje vietoje susibūrė gausus laimingų vaikų ir suaugusiųjų būrys. Švėkšniškių draugijos „Tėviškė“ pirmininkė V. Astrauskienė, šio renginio iniciatorė, visus pasitiko su pilnu krepšiu saldainių ir šakočiu. Po to visi susirinko salėje, žiūrėti Klaipėdos klounų teatro studijos „Dulidu“ spektaklį „Arklio Dominyko meilė“.

Mažiausius atlydėjusios mamos ar močiutės, vienas kitas tėtis, atrodė laimingi būdami kartu šia ypatinga proga. Draugija „Tėviškė“ su partnerėmis – Tradicinių amatų centro vadybininke Viktorija ir kultūros renginių Švėkšnoje koordinatore Agne, sukūrė nekasdienišką nuotaiką, visų reakcijos liudijo, kad šventė pateisino lūkesčius, kad pasiilgta profesionalaus meno renginių, ypač mažiesiems. Trečius iš eilės metus organizuojamas šios šventės paminėjimas – švėkšniškių laukiamas ir pritraukia gausią auditoriją, kurią vos talpina Tradicinių amatų centro salė.

Kad švėkšniškius pasiektų profesionalaus meno atlikėjai, rūpinasi projektas Sparse – Supporting & Promoting Artsin Rural Settlements of Europe (SPARSE) „Menų parama ir sklaida Europos regioninėse vietovėse“, kuriame aktyviai nuo pradžios dalyvauja draugija „Tėviškė“. Po 3 metų, pasibaigus projekto įgyvendinimo laikui, bičiulystė su projekto iniciatoriais tęsėsi globojant kaimiškuosius projekto partnerius, dovanojant vieną kitą spektaklį ar koncertą kasmet. Šiemet startavo naujas – antrasis projekto etapas.

Origami lėlių vaidinimas pagal Vytauto V. Landsbergio pasaką „Arklio Dominyko meilė“ subtiliai pateikta mažajam žiūrovui meilės tema. Aktoriai Kamilė Kondrotaitė ir Liudas Vyšniauskas, pasakodami šią istoriją naudoja įvairių dydžių, formų popierinius lankstinius. Scenografijoje matome įvairius pasaulio žemėlapių vaizdavimo būdus, kurie kelionės metu kinta. Stebėdami lėlių ir objektų judėjimą žiūrovai nejučia įsitraukė į žaidimą, lavino fantaziją, kūrybingumą, atsakinėjo į klausimus.

Pasibaigus spektakliui, vaikai su aktoriais fotografavosi ir uždavė jiems kausimus, apžiūrėjo spektaklio personažus ir dekoracijų įrangą.