Vaikų meninis lavinimas turi koja kojon žengti su šiandiena

mykolas eiva vakaru kranto studijaUžkilusi ant energingos ir entuziastingos kultūrinės bangos, subūrusi ne vieną jauną šilutiškį dainuoti ir muzikuoti, VšĮ Vakarų kranto jaunimo studija bent porą metų buvo prigesinusi savo veiklą. Tiesa, dalyvavo ir organizavo įvairių renginių, tačiau varomoji studijos idėjų jėga – Mykolas Eiva, kaip ir pats pripažįsta, ilsėjosi bei kaupėsi naujam etapui.

Pagaliau laikas ryžtingai vėl veikti atėjo. Mykolas sako, jog vis dėlto užsiimti menine veikla, plėsti šilutiškių kultūrinį akiratį bei gabumus – jam gera. „Man čia patinka, gerai jaučiuosi, nes viskas čia ir pradėta“, – sako klaipėdietis, kuris pastarąjį dešimtmetį į Šilutę atvyksta vos ne kasdien ir pamažu čia leidžia savo šaknis. Turbūt dar daugelis atsimena Šilutėje veikusią muzikos mokyklą „Yamaha“, kurioje M.Eiva turėjo gitaristų klasę ir išmokė valdyti stygas ne vieną muzikos mylėtoją. Vėliau Pirmojoje gimnazijoje sukūrė estradinės muzikos ansamblio klasę, dirbo Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje su gitaristų būreliu.

Reikėjo pailsėti ir susikaupti

2010-aisiais iniciatyvių šilutiškių Vyganto Stoškaus, Gražvydo Railos ir klaipėdiečio M.Eivos iniciatyva buvo įkurta VšĮ Vakarų kranto jaunimo studija. Deja, po kelerių sėkmingų gyvavimo metų ji ir įkūrėjų siūlomos idėjos ėmė po truputį blėsti, nesulaukusios palaikymo iš Savivaldybės – studijos renginiai beveik negaudavo lėšų iš Kultūros rėmimo programos.

„Atsibodo tarsi galva trankyti į sieną. Supratau, jog turiu pailsėti“, – sako Mykolas, kuris paskutiniuosius pora metų daugiau laiko leido sostinėje, kur tuo pačiu įgijo džiazo muzikos magistro kvalifikacinį laipsnį, pasisėmė patirties, gražių pavyzdžių.
„Gal idėjos ir nebenaujos, tačiau atsirado kitoks požiūris ir noras įgyvendinti viską dar neišbandytais keliais“, – šiandien vėl sugrįžęs į Šilutę sako Mykolas, pasiruošęs savo kūrybiškumu ir meile menui pasidalinti su šilutiškiais.

„Menas vertinamas visur, nes jis visur yra. Žinoma, norisi idėjas, sukauptas didmiesčiuose, kur menas klesti, parvežti ir į tokį miestelį, nes čia dar tikrai yra tuščių erdvių“, – atvirauja pašnekovas, kuris save jau laiko neatsiejama mūsų krašto dalimi, nes čia gyvena pažįstami žmonės: užauginti muzikantai, surasti draugai, bendraminčiai.

Pritrūko tik įrašo

Taigi su prasidėjusiais naujaisiais mokslo metais naujai duris atvers ir naujoms kultūrinėms idėjoms subrendusi Vakarų kranto jaunimo studija, kurioje, anot Mykolo, veiks ir šiuolaikinio vokalo, ir solinio dainavimo, ir gitaros, būgnų bei mušamųjų instrumentų klasės.

„Su meno mokykla konkuruoti nenorime, atvirkščiai – norime bendradarbiauti, papildyti“, – sako Mykolas, kuris ne taip seniai dalyvavo konkurse Šilutės rajono vaikų meno mokyklos direktoriaus pareigoms eiti. Deja, pasak M.Eivos, keisti ir paradoksalūs įstatymai tikslo pasiekti tąkart nepadėjo nė vienam iš kandidatų.

„Juokinga, bet pritrūko pusės balo, tai yra popierėlio, kuriame būtų įrašyta „Pedagoginė kvalifikacija“, – apie nesėkmę konkurse pasakojo Mykolas, pedagoginį darbą dirbęs daugiau nei dešimt metų.

Darbai turi augti, o ne stovėti

Pakeisti mokyklos veidą, anot Mykolo, nėra lengvas uždavinys, kurį jis jau suvokė eidamas ir į konkursą. „Viskas turi būti auginama pamažu“, – sako neseniai džiazo muzikos magistro kvalifikaciją įgijęs muzikantas, mokytojas, tuo pačiu pripažindamas, jog Šilutėje turi atsirasti galimybė vaikams mokytis specialybių, kurios šiuo metu yra vienos iš populiariausių: gitaros, bosinės gitaros, džiazo muzikos, vokalo, teatro, choro. Dalį šių specialybių šiais metais kaip tik ir siūlo Vakarų kranto jaunimo studija, kuri mūsų kraštą garsina vieninteliu šalyje organizuojamu respublikiniu klasikinės gitaros konkursu, rengiamu Klaipėdoje.

Anot Mykolo, šiemet Šilutėje vėl laukiami įvairaus amžiaus mokiniai, norintys prisijungti prie Vakarų kranto jaunimo studijos rengiamų muzikinio lavinimo pamokų, kurios prasideda jau šių metų rugsėjį. Norintieji pasiteirauti gali kreiptis telefonu 8 612 94861.