Vaikų skriaudikas neišsisuko: griežtą bausmę išklausė ligoninėje

nuteistas R krivicius pilaitienes nuotrNe kartą teistas 25-erių šilutiškis plėšikas ir mažamečių skriaudikas išgirdo dar vieną griežtą nuosprendį. Teisėjas jį perskaitė ne teisme, o Laisvės atėmimo vietų ligoninėje Pravieniškių pataisos namuose. Už grotų nuteistajam teks praleisti aštuonerius metus.

25 metų Ramūnas Krivičius nuosprendžio klausėsi veidą užsidengęs medicinine kauke – jis serga pavojinga užkrečiamąja liga.

Baudžiamoji byla prieš mėnesį išnagrinėta toje pačioje ligoninėje per vieną dieną – čia atvažiavo Klaipėdos apygardos teismo teisėjas, prokurorė, advokatas. Kaukės buvo išdalintos visiems proceso dalyviams.

Skaitydamas nuosprendį teisėjas Stasys Valužis kaukės nedėvėjo: „Gal ir rizikavau, bet kad su ta kauke keistai atrodysi“.

Nusikaltimas įvykdytas prieš dvejus metus, bet teismo procesas užtruko: medikai neleisdavo kaltinamojo atvežti į teismą, nes jis kelia pavojų aplinkiniams. Tačiau išsisukti nuo bausmės nepavyko – jam skirta 8 metų nelaisvės.

R.Krivičius savo kaltę pripažino iš dalies

2012 metų gruodžio 3-iąją, ką tik grįžęs iš Pravieniškių pataisos namų, anksčiau daug kartų už apiplėšimus ir vagystes teistas R.Krivičius sukinėjosi Klaipėdoje.

Vyrui knietėjo greitai ir lengvai prasimanyti pinigų. Pamatęs gatve į muzikos mokyklą einantį berniuką, R.Krivičius jį užpuolė. Baugindamas, grasindamas suspardyti plėšikas atėmė iš vaiko mobilųjį telefoną.

Tą patį vakarą grobį už 100 litų pardavė lombarde.

Po gruodžio pradžios išpuolio praėjus dešimčiai dienų dar neįkliuvęs R.Krivičius vėl šlaistėsi Klaipėdos gatvėmis ir tykojo aukų. Liubeko gatvėje prisigretinęs prie vienos namo grįžtančios mergaitės, čiupo ją ir grasindamas sumušti pareikalavo atiduoti vertingesnius daiktus.

Išsigandusi mažametė užpuolikui ištiesė mobilųjį telefoną „Samsung“, iš piniginės iškrapštė 10 litų, tačiau R.Krivičiui to neužteko – nusitempęs dvylikametę į laukus už prekybos centro ją išžagino.
Mergaitės tėvai kreipėsi į policiją.

Pareigūnams atvykus į Žemaičių Naumiestį, kur R.Krivičius gyveno kartu su būstą Klaipėdoje praradusia motina ir patėviu, įtariamasis per namo langą basas stryktelėjo į pusnį ir pabėgo.

Bet sušalęs bėglys naktį atkurnėjo į motinos namus. Vėl pasirodę pareigūnai jį aptiko tualete.

Vos daugiau kaip dvi savaites laisvės oru pakvėpavęs plėšikas vėl buvo uždarytas į areštinę.

Už berniuko apiplėšimą R.Krivičiui greitai buvo skirta pusantrų metų nelaisvės, o nuosprendį dėl išpuolio prieš mergaitę jis išgirdo tik dabar.