„Vaikų svajonės 2017“ išpildys rekordinį svajonių skaičių

svajonesProjektas vaikusvajones.lt jau aštuntąjį kartą pakvietė išpildyti nepasiturinčiose šeimose augančių vaikų svajones.
Akcijos organizatoriai praneša, kad šiemet iš viso surinkta 18 042 svajonės ir 83 proc. jų jau išpildyta. Šilutės rajono vaikai išreiškė apie 800 svajonių, iš kurių apie pusantro šimto vis dar laukia savo „pirkėjų“.

Nuo 600 iki 13 tūkst. svajonių – per 7 metus

Pirmaisiais metais tik Vilniuje startavusi iniciatyva išpildė daugiau nei pusę iš 600 vaikų svajonių. Po 6 metų – 2016-aisiais prie iniciatyvos prisijungė kone visos Lietuvos savivaldybės, o išpildytų svajonių skaičius peržengė 13 tūkst. Ir šįkart išpildytos buvo jos visos.

„Neįgyvendintų svajonių nelieka jau 5 metus, dažnai nutinka, kad norinčių išpildyti svajonę atsiranda daugiau, nei vaikų“, – skelbia projekto organizatoriai.

Populiariausia svajonė, ypač tarp mažesniųjų, tradiciškai išlieka žaislai. Suskaičiuota, jog kasmet projekto dalyviai padovanoja bent po 1000 radijo bangomis valdomų mašinėlių ar lėlių. Tačiau nemaža dalis svajonių padiktuotos sunkių gyvenimo sąlygų, tad žieminių batų, šiltų striukių ir kepurių ar pirštinių padovanojama ne mažiau.

Vaikų svajonių pasitaiko visokių – vieni svajoja apie dviaukštę lovą, kiti apie apsilankymą Televizijos bokšte ar Druskininkų vandens parke, o treti nori, kad gyvenimas smagesnis ir lengvesnis taptų… jų tėveliams.

„Praėjusiais metais gavome prašymą padovanoti dulkių siurblį – šeimoje augo 7 vaikai, tad didžiausia vieno jų svajonė buvo pagelbėti juos auginančiai mamai tvarkytis. Tokiomis akimirkomis suprantame, kad einame teisingu keliu“, – sakė vienas akcijos organizatorių J.Gregorauskas.

Dovanų dar laukia pusantro šimto svajoklių

Šilutės socialinių paslaugų centro specialistė Sigita Olberkienė sakė jog mūsų rajone savo svajones išpildyti prašo apie 800 vaikų. Apie 150 iš jų svajonės dar nenupirktos.

Dažniausiai mažieji šilutiškiai prašo išmaniųjų laikrodžių. Jei skirstytume svajones į berniukų ir mergaičių, tai pirmieji dažniausiai nori gauti pultais valdomas mašinėles ir lėktuvėlius, o mergaitės – papuošalų ir kvepalų. Daugelio vaikų svajonės kuklios – jie nori dėlionių, knygučių. 

Labiausiai socialinius darbuotojus nustebino paauglė mergaitė, kuri paprašė dviračio, nes išpildyti tokią svajonę ne kiekvienam „pirkliui“ pagal kišenę. Vienas berniukas pagalvojo apie visą savo šeimą – Kalėdų senelio paprašė atnešti jam šeimyninę palapinę.   

Vaikų svajones išpildyti norintys geros valios šilutiškiai jau turi mažai laiko – tai padaryti galima iki gruodžio 15 dienos, dovanėles atnešant į Socialinių paslaugų centrą arba pasiunčiant jas per projekto partnerį – DPD tarnybą. Kasmet projekto organizatoriai skatina ne tik pildyti vaikų svajones, bet ir įteikti jas asmeniškai.

„Dėmesio ir gero žmogaus vaikams reikia ne mažiau, nei daikto, apie kurį svajoja. Dažnai tas pirmasis susitikimas virsta gražia draugyste, kuri nesibaigia pasibaigus projektui. Tai didžiausia dovana vaikui ir nepakeičiama patirtis tam, kuris pildo svajonę“, – tikino J.Gregorauskas.

Kasmet asmeniškai įteikiama trečdalis visų dovanų – organizatoriai tikisi, kad šis skaičius tik didės. O tiems, kurie dėl atstumo to padaryti negali, į pagalbą atskuba DPD Lietuva. Projekto metu visas vaikams skirtas dovanas DPD siuntų priėmimo punktuose visoje Lietuvoje galima siųsti nemokamai. Sulaukus nemažai užklausų iš užsienyje gyvenančių lietuvių, šiemet nemokamai išpildytas svajones galima siųsti ir iš užsienyje esančių DPD siuntų priėmimo punktų.