Vaikų svajones galite išpildyti ir Jūs

vaikiskos svajonesKetvirtus metus Lietuvoje vykdomas labdaros projektas „Vaikų svajonės“, o šiemet prie jo jungiasi ir šilutiškiai – Socialinių paslaugų centro specialistės paskelbė interneto svetainėje vaikusvajones.lt savo globotinių svajones ir jau sulaukė geradarių, kurie tas svajones pildo.

Į Šilutę kalėdinės dovanos jau keliauja net iš užjūrio, o centro darbuotojai viliasi, kad galbūt globotinių svajones sužinoję šilutiškiai imsis dar daugiau jų išpildyti.

Svajones išsakė 80 Šilutės rajono vaikų

Projektas „Vaikų svajonės“ skirtas pagelbėti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių šeimų vaikams nuo 2 iki 14 metų. Šiuos vaikus prižiūrintys Lietuvos savivaldybių socialinių centrų socialiniai darbuotojai reguliarių susitikimų su vaikais metu pasikalba ir apie vaikų svajones, kurių išsipildymo vaikai labiausiai trokšta ir kodėl. Šias svajones socialiniai darbuotojai užrašo ir atsiunčia projekto savanoriams, kurie jas įkelia į svetainę www.vaikusvajones.lt.

Čia kiekvienas svetainės lankytojas gali susipažinti su vaikų svajonėmis ir pasirinkti jas įgyvendinti. Projektas, kurio tikslas – padrąsinti vaikus tikėti ir siekti savo svajonių, parodyti jiems dėmesį ir rūpestį, vyksta keletą mėnesių per metus, dažniausiai nuo spalio vidurio iki gruodžio pabaigos.

Šiuo metu svetainėje vaikusvajones.lt paskelbta 80 vaikų iš Šilutės rajono svajonės. Vaikų svajonės labai įvairios: yra svajojančių apie MP3 grotuvus, atminties korteles, įvairius žaidimus, mergaitės tikisi lėlių ir vežimėlių joms, vyresnės – kosmetikos rinkinukų, kai kurie berniukai norėtų vyriškų kvepalų ir pan.

Tačiau mažieji trokšta, kad Kalėdų Senelis jiems atneštų ne tik lėlių, konstruktorių, kamuolių, paspirtukų, mašinėlių, bet ir žieminių striukių ir batų, sportinių kostiumų.

„Labas. Mano svajonė – turėti šiltą žieminę striukę, mano ūgis – 150 cm. Ačiū“, – rašo trylikametis šilutiškis Laurynas.

„Mano kalėdinė svajonė naujas sportinis kostiumas. Mano ūgis – 1,35 m. Linkiu, kad visi vaikai namuose turėtų papuoštą kalėdinę eglutę ir po ja rastų dovanų“, – tokia 10-mečio Edvardo svajonė.

„Aš labai norėčiau gauti dovanų parfumerijos – kosmetinių dažų rinkinį. Tuoj prasidės Kalėdinis švenčių maratonas ir aš galėčiau pasipuošti“, – svajoja 9-metė Dovilė.

„Praeitą savaitę buvo mano gimtadienis ir man padovanojo dviratį! Aš labai džiaugiuos. Bet greit bus žiema ir su juo žaisti nebegalėsiu. Norėčiau turėti lėlę, panašią į kūdikį. Na, kad ji galėtų verkti. Arba juoktis. Tada būčiau gera mama ir visko ją mokinčiau. O kartais ją palikčiau prižiūrėti savo sesei Austėjai“, – planuoja 8-metė Vasarė.

„Man labai reikalingi žieminiai odiniai batai. Tarp namų ir mokyklos yra nemažas atstumas, kurį aš įveikiu dažniausiai pėsčiomis. Batų dydis – 38“, – praneša 13 metų Laimonas.

„Norėčiau žieminės striukės, nes brolis suplėšė. Ūgis – 1,42 m“, – pasiguodžia 13 metų Raimondas.

Džiugina dėmesys ir iš Šilutės, ir iš užsienio

Šilutės r. socialinių paslaugų centras globoja ir socialinės rizikos šeimose augančius vaikus, kuriems didžiosios metų šventės dažnai būna toli gražu ne tokios smagios, kaip kitiems jų bendraamžiams. Todėl ir nutarta prisijungti prie šios akcijos.

Socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė sako, kad paskelbus vaikų svajones, šilutiškiams jau atsiųsta dovanų iš JAV, Norvegijos, Didžiosios Britanijos. Džiaugiamasi, kad ir iš šilutiškių, ir iš kintiškių jau taip pat sulaukta iniciatyvos.
Gruodžio mėnesį vaikų darželyje „Raudonkepuraitė“, kur ir renkasi centro globojami vaikai, vyks kalėdinis renginys, kurio metu savo dovaną pasirinktam mažyliui galės įteikti ir patys ją nupirkę šilutiškiai.

Organizacinį šios akcijos darbą atliekanti socialinė darbuotoja Oksana Kalitina sako, jog savo svajones išsakė visi 25 centro globotiniai. Dar bent po keliolika vaikų apklausė visų seniūnijų socialinės darbuotojos.
Nors akcijos organizatoriai įprastai skelbia 2-14 metų vaikų svajones, bet šilutiškiams išimties tvarka leista dovanų prašyti ir vyresniems globotiniams.

Akcijos organizatoriai siūlo, kad perkamų dovanų vertė neviršytų 200 litų, bet Šilutės socialinių paslaugų centrą lankančių vaikų prašyta būti dar kuklesniems – prašyti dar pigesnių dovanėlių. Su jais kalbėtasi apie tai, kad tuomet Kalėdų džiaugsmą galėtų pajusti kur kas daugiau rajono vaikų.

„Tikimės, kad iš viso šiemet bus išpildytos visų sunkiau gyvenančių mūsų rajono vaikų svajonės“, – sako O.Kalitina.

Pernai prie šio projekto prisijungė daugiau nei 40 Lietuvos savivaldybių. Paskelbta daugiau kaip 7 300 svajonių ir beveik visos jos buvo įgyvendintos!

Akcijos oragnizatoriai labiausiai skatina svajones išpildyti asmeniškai, taip ne tik paverčiant vaiko svajonę realybe, bet ir padrąsinant jį, parodant dėmesį, pavyzdį ir rūpestį.

Geradariai, rezervuodami svajonę, kurią nori įgyvendinti, projekto puslapyje gali pasirinkti įgyvendinimo būdą „Nuvyksiu pas vaiką ir įteiksiu jam asmeniškai“. Tada jie el. paštu gaus socialinio darbuotojo, besirūpinančio vaiku, kontaktus, galės susisiekti su tuo socialiniu darbuotoju ir susitarti, kaip, kada ir kur galėtų susitikti su vaiko šeima ir pačiu vaiku. Susitikimuose su vaikais visada dalyvauja bent vienas iš vaiko tėvų ir socialinis darbuotojas.