Vaikų užimtumo paslaugą Savivaldybė pirks iš privataus verslo

Vaiku dienos centras vaikai 1pŠilutėje atidarytas antras vaikų dienos centras, kuriame supratimą ir visokeriopą pagalbą ras ir net ugdymą bei maitinimą gaus vaikai ir paaugliai, augantys šeimose, kurioms dažnai pritrūksta ir lėšų, ir galimybių visaverčiam savo atžalų ugdymui ir priežiūrai.

Naujasis centras nuo pirmojo Šilutės vaikų dienos paslaugų centro skiriasi tik tuo, kad šią visam rajonui reikalingą socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugą siūlo privatus verslas, o Savivaldybė šią paslaugą perka.

Neatmeta ir tolesnės plėtros idėjos

Ne vienerius metus Šilutės socialinių paslaugų centro padalinys – Vaikų dienos centras – veikia Šilutės „Raudonkepuraitės“ vaikų darželyje.

Trečiadienį dar vienas toks centras duris atvėrė Lietuvininkų gatvės 16A name, kur vaikai šeimininkavo ir iki šiol – čia jau daugiau nei metai veikia vaikų užimtumo centras „Diena kitaip“.Vaiku dienos centras 2

Naujojo centro vadovė Irena Domarkienė atidarymo dieną sakė esanti labai laiminga, kad pavyko įgyvendinti savo idėją. O toji idėja plėsti veiklą tokia kryptimi kilo prižiūrint vaikus, kurie ir iki šiol kasdien ateidavo į šį kambarį.

Verslininkė mano, jog vaikų ir šeimų, kurioms reikės jos pagalbos, bus daugiau nei centras gali sutalpinti, todėl ji neatmeta ir tolesnės plėtros idėjos.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audra Barauskienė neslėpė, kad rajone reikėtų bent 10-ies tokių centrų – jų poreikis yra visose seniūnijose.

Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sakė, kad Savivaldybės siekis yra tokius centrus steigti seniūnijose.

Kuo daugiau panašių paslaugų teikti bus skatinamas nevyriausybinis sektorius. Galimybė kurti tokius centrus ir Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje bei Juknaičiuose buvo pasiūlyta ir I.Domarkienei, tačiau verslininkė kol kas tokiam žingsniui dar nesiryžo.

Jos atidarytame Vaikų dienos centre darbo dienomis nuo 13 iki 17 valandos vaikai, kuriuos rekomenduos Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrius ir Socialinės paramos skyrius, galės žaisti, ruošti pamokas, jiems bus organizuotas maitinimas, rengiamos įvairios išvykos. Tuo metu kiti vaikai į centrą nebus priimami.

Vienos valandos tokios paslaugos kaina vienam vaikui yra 2 eurai, verslininkei už tai kiekvieno mėnesio pabaigoje sumokės Savivaldybė.

Svečiai džiaugėsi už mūsų visų vaikus

vaiku dienos centrasI.Domarkienę sveikino savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Anot mero, visų šilutiškių bendras tikslas yra, kad mūsų vaikai būtų ne tik užimti, bet jie būtų ir ugdomi. V.Laurinaitis ypač pasidžiaugė, kad privati iniciatyva padės Savivaldybei spręsti socialines problemas, ir taip pat išreiškė viltį, jog ateityje rasis daugiau šio centro filialų.

A.Šimelionis neabejoja, kad jei vaikams ir jaunimui bus pasiūlyta įdomi ir įvairi popamokinė veikla, norinčiųjų lankyti centrą netrūks. Kol kas numatyta priimti iki 20 -ties mokyklinio amžiaus vaikų.

Į Vaiko dienos centro atidarymą kartu su tėvais atėję keli mokyklinukai taip džiaugėsi įvairiomis spalvingomis žaidimų ir judesio lavinimo priemonėmis, kad oficialiems svečiams per jų krykštavimą buvo nelengva ir susikalbėti.

VTA skyriaus vedėja Indra Pranaitienė taip pat pasidžiaugė, jos žodžiais tariant, ir už mūsų visų vaikus, ir nauju socialiniu partneriu.

Su jaunaisiais lankytojais dirbs socialinė darbuotoja Jūratė Andrijauskaitė, turinti nemenką darbo patirtį – pastaruosius kelerius metus dirbo reabilitacijos centre „Gabrielius“.

„Nuoširdžiai dirbsime ir stengsimės, kad mūsų globotiniams čia būtų gera“, – sakė centro vadovė I.Domarkienė ir socialinė darbuotoja J.Andrijauskaitė.