Vaikų vasaros stovyklos: ir už rėmėjų, ir už savo pinigus

vaiku vasaros_stovyklos_2Pasibaigę mokslo metai vaikams atnešė išsvajotas atostogas, o jų tėvams rūpestį, kuo vaikus užimti vasaros metu.

Dalis moksleivių lankė dienos stovyklas mokyklose, dalis ilsėsis prie jūros, kiti vasaros dienas leis privačiose miesto stovyklose. Vaikų vasaros poilsį finansavo Šilutės rajono savivaldybė, rėmėjai iš užsienio, patys tėvai.

Įdomu tai, kad šiemet vyresni Saugų vaikų globos namų auklėtiniai patys galėjo nuspręsti į kokią stovyklą nori išvažiuoti. Jų kelialapiai bus apmokami iš vaiko pinigų.

Vaikų vasaros poilsiui- daugiau kaip 1 mln. eurų

Šiemet padidintas vaikų vasaros poilsio projektų finansavimas. Iš Europos socialinio fondo lėšų skirta 400 tūkst. eurų. Dar apie 900 tūkst. nusimačiusios savivaldybės, lėšų skirs ir Švietimo ir mokslo ministerija. Kartu sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas, vaikų vasaros poilsiui teks daugiau kaip 1 mln. Eur.

ES lėšomis remiamas vaikų dalyvavimas stacionarių stovyklų programose. Paprastai tai padengia 30 proc. visos kainos. Vaikams iš socialiai remtinų šeimų, kaip ir kasmet, apmokama 95 proc. stovyklos kainos. Jokių specialių sąlygų nėra, dėl kompensacijos tėvams reikėtų pasiteirauti konkrečioje stovykloje, stovyklų sąrašas skelbiamas www.tapk.lt.

Per vasaros atostogas Švietimo ir mokslo ministerija biudžeto lėšomis finansuos ir neformaliojo vaikų švietimo projektus. Jiems remti ministerija yra numačiusi 150 tūkst. Eur.

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Kubaitienė pasakojo, kad šiemet rajono mokyklose organizuotose dienos stovyklose dalyvavo apie 600 vaikų, iš kurių 402 – socialiai remtini (pernai šiose stovyklose dalyvavo 541 moksleivis). Daugiausiai tai pradinių ir 5-6 klasių moksleiviai.

Šių stovyklų edukacinei veiklai savivaldybė skyrė 8000 Eur, dar 6500 Eur buvo skirti nemokamam maitinimui. Stovyklose vaikai praleido įvairų dienų skaičių, nuo 5, 6 iki 10. Kai kurios mokyklos netgi priėmė po kelias pamainas mokinių.

Dalyvavo įvairiose veiklose

Šilutės rajono mokyklos parengė 21 dienos stovyklų programą, kurios daugiausiai buvo bendro pobūdžio. Vaikai dalyvavo ir eduakciniuose, dailės užsiėmimuose, sporto varžybose, aplankė Vakarų Lietuvos miestus ir miestelius.

Vienas įdomesnių buvo Pirmosios gimnazijos gamtamokslių projektas. Vydūno gimnazija šiemet pirmą kartą ruošė programą pagal filosofo Vydūno žodžius „Sveikata. Jaunumas. Grožė“.

Anot V.Kubaitienės, mokytojai yra kūrybiški, todėl stengėsi parengti tokias programas, kurios sudomintų vaikus, o ir tėvams patiktų. Moksleiviai taip pat aplankė įvairias Šilutės miesto įstaigas, susipažino su profesijomis.

„Vaikams šios stovyklos patinka, jie noriai dalyvauja. Tai yra didelė pagalba šeimai, nes tėvai dirba, o vaikai nuo 8.30 iki 14 val. būna užimti“, – sakė Švietimo skyriaus specialistė.

Vaikai rinkosi ir patys

Liepą dar 50 Šilutės rajono vaikų keliomis pamainomis išvažiuos į „Raganės“ stovyklą prie jūros. Vieno tokio kelialapio kaina dešimčiai dienų – 210 Eur. Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sakė, kad šias vaikų atostogas apmokėjo Šilutės – Ljungby miestų bendradarbiavimo draugijos nariai, „Raudonasis kryžius“, dalinai už kelialapius mokėjo ir tėvai. Vaikus šiai stovyklai iš įvairių seniūnijų atrinko socialinės darbuotojos.

Šiemet daugiau galimybių įdomiau praleisti vasaros atostogas atsirado ir Saugų vaikų globos namų globotiniams. Savarankiškesniems vaikams suteikta galimybė patiems išsirinkti vasaros stovyklą, kurios kelialapis bus apmokėtas iš kas mėnesį skiriamų ir sukauptų vaiko pinigų. Du vaikai patys nusprendė, kad nori važiuoti į „Žilvičio“ stovyklą Karklėje, vienas nutarė vykti „Discovery“ stovyklą poilsiavietėje „Dzūkijos Šilas“ (Varėnos rajone). Kiti vaikai dar bando surasti stovyklas, dar kitų vaikų stovyklas apmokės privatūs rėmėjai.

Anot Saugų vaikų globos namų direktoriaus Eugenijaus Judeikio, vaiko pinigai yra didžiulė paskata ir šiemet leidžia paįvairinti vaikų vasaros poilsį. Aišku ne visi vaikai nori šiuos pinigus išleisti vasaros poilsiui, kiti nori taupyti arba pirkti laisvalaikio užimtumo prekes, pavyzdžiui sportui reikalingus kamuolius.

Vasarą veiks ir privačios stovyklos

Tėveliai, nenorintys savo vaikų išsiųsti toliau, gali rinktis ir privačias vaikų dienos stovyklas Šilutėje. Visą vasarą vaikų laukia „Kukulio“ stovykla, kuri dirbs tėvams patogiu laiku – darbo dienomis, nuo 7.45 iki 17:30 val. Vienos dienos kaina – 8 Eur.

Pasak Dovilės Šeškauskienės, stovykloje vaikai linksmai leidžia laiką vidaus erdvėje, vidiniame uždarame kieme bei žaidimų kambario erdvėje „Kukulio“ antrame aukšte.

„Stovyklos metu žaidžiame, rengiame diskotekas, vandens balionų mūšius, kuriame pačius įvairiausius ir įdomiausius kūrinius, eksperimentuojame ir einame pasivaikščioti net lyjant lietui. Čia vaikučiai susiranda ir naujų draugų“, – sakė „Kukulio“ vadovė.

Šiemet pirmą kartą vaikų vasaros stovyklą organizuoja sporto ir sveikatingumo centras „Oazis“. Stovyklos metu vaikai sportuos, žais, užsiims kūrybine veikla, pažins miesto kultūrines vietas, sužinos daug įdomių dalykų apie sveiką mitybą, mokysis šokti, taip pat įvairių plaukimo technikų.

„Oazio“ vadovas Mindaugas Vilkas sakė, kad poreikis rengti šią stovyklą atsirado pabendravus su klube sportuojančiais tėvais, kuriems aktualu, kad vasarą jų vaikas būtų užimtas. Taip pat, anot jo, labai svarbu šviesti vaikus, suteikti jiems žinių net ir pasibaigus mokslo metams. Lankydami „Oazio“ stovyklą vaikai ir paaugliai daugiau sužinos apie sveikos mitybos ir gyvensenos pagrindus.