Vainutą nušvietęs gaisras sužalojo pastato šeimininką

gaisras vainute 1Ketvirtadienį didelis gaisras nušvietė Vainuto miestelio padangę. Apie pusę 9 vakaro kilęs gaisras ant kojų sukėlė ne tik šeimininkus, bet ir kaimynus. Aplinkinius išgąsdino dangų nušvietę ugnies liežuviai ir sproginėjančio šiferio garsas.

Ugniagesiams buvo pranešta, kad Vainuto miestelio Girininkų gatvėje atvira liepsna dega namas. Buvo manyta, kad pastate galėjo būti žmonių, todėl apie gaisrą pranešta ir greitajai medicinos pagalbai.

Gaisro metu sprogus dujų balionui, skeveldros sužalojo namo šeimininką ir jam talkinusį kaimyną.

Sutramdyti pastatą apėmusios atviros liepsnos pirmieji atvyko Vainuto ugniagesiai.

Degė ūkinis pastatas, sujungtas su medine daržine. Netrukus liepsnos persimetė ir į daržinę, kurioje sukrautos malkos ir laikomi dujų balionai.

Vos ugniagesiams pradėjus darbą, pasigirdo sprogimas – sprogo vienas iš viduje buvusių dujų balionų.

Kitas balionas sprogdamas praskriejo virš galvos su liepsna kovojančiam ugniagesiui, tačiau, laimei, jo nesužeidė.

Netrukus į pagalbą atskubėjo ir ugniagesių ekipažai iš Žygaičių, Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės.

Įvykio vietoje dirbęs Šilutės ugniagesių pamainos vadas Evaldas Bilevičius sakė, kad jiems atvykus stogas jau buvo sukritęs, bet ugniagesiai išgelbėjo už 6 metrų stovintį ir svilti pradėjusį gyvenamąjį namą.

Nuo karščio jau buvo pradėjusios lydytis gyvenamojo namo durys, plastiko apdaila. Dujų balionų sprogimų banga buvo išdaužusi namo langą.

Ūkinį pastatą su jame buvusiais 15 kubų medienos ir namų apyvokos daiktais pasiglemžė ugnis. Tai – dar ne visi nuostoliai, sudegė viduje stovėjęs traktorius, žoliapjovė, aukšto spaudimo įrenginys.

Vėlų vakarą gaisro užkluptas 42 namo šeimininkas, pamatęs, kaip ugnis niokoja jo turtą, puolė pats jį gesinti. Jam padėti suskubo kaimynas.

Dujų baliono sprogimo bangos skeveldros šeimininkui sužalojo koją, nusunkiai nukentėjo ir jam padėjęs kaimynas.

Vyras neslėpė, kad savo valdose išvydęs gaisrą patyrė didelį šoką.