Vainute – advento vainikas

vainuto adventasAdvento popietę vainutiškiams surengė Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras, Vainuto seniūnija, Vainuto bendruomenė ir Vainuto vidurinė mokykla. Seniūnijos gyventojus šventės organizatoriai kvietė atverti sielas pokyčiams, dalintis šiluma, dėmesiu.

Pirmąją advento dieną žmonės pindavo vainikus, o kaip žinia, apskritimas yra labai senas simbolis, reiškiantis tobulumą ir amžinybę. Į advento vainiką įdėtos keturios žvakės, simbolizuojančios keturis advento sekmadienius, turi savo prasmę.

Pirmąją advento žvakutę – Pranašo – adventiniame vainike uždegė Vainuto vidurinės mokyklos mokytoja Danguolė Jonelienė. Ji linkėjo visiems linksmų ateinančių švenčių ir su mokytoja Asta Mauriciene dovanojo susirinkusiems svečiams pirmokų ir ketvirtokų programėlę.

Antroji Advento žvakutė pavadinta Betliejaus – Kristaus gimtinės – vardu. Ją uždegti  pakviestas Bikavėnų kaimo bendruomenės atstovas Stanislovas Gečas. Po jo sveikinimo  scenoje dainavęs Vainuto vidurinės mokyklos merginų ansamblis, vadovaujamas L.Mieliulytės, giesmėmis ir nuostabiais balsais pakerėjo ne vieno mūsų širdį.

Nuo seno paslaptingas prieškalėdinis laikas buvo lydimas magiškų veiksmų, tikėjimų, draudimų, ko per adventą jokiu būdu nevalia dirbti. Renginio vedėja šventės dalyviams pasakojo apie burtus, kuriuos žmonės darydavo šiuo laikotarpiu, o vidurinės mokyklos gitarisčių ansamblis atliko kalėdinį kūrinį.

Trečiąją advento žvakutę, skirtą Piemenėliams, uždegė Vainuto gerumo namų vadovė Anelė Lileikienė. Vainuto gerumo namai ir geros valios žmonės vykdė adventinę akciją, kurios metu buvo surinkti pinigėliai Vainuto seniūnijos mokykloms. O renginio metu vykusios loterijos lėšos atiteko daugiavaikei E.Mikalauskienės šeimai.

Dėkodamas už begalinį gerumą visiems aukojusiems žmonėms, Vainuto vokalinis moterų ansamblis „Lazduona“ atliko keletą adventinių giesmių.

Advento vainikas su trimis degančiomis žvakelėmis įteiktas Vainuto seniūnui V.Mockui su įpareigojimu, kad ketvirtąją Angelų žvakelę uždegtų tuomet, kai pasibaigs adventas ir pro duris įžengs Šv. Kalėdos.

Skambant paskutinės giesmės akordams įžengė Kalėdų Senelis, kuris pakvietė visus į Vainuto centre stovinčios eglutės įžiebimo šventę.