Vainute – laisvalaikio kambarys su apvaliu stalu

Vainuto poilsio kambarys 2Penktadienį kaip niekada šilta buvo buvusių Vainuto kultūros namų pastate – čia pirmą kartą grupelė miestelio ir seniūnijos moterų susirinko į seniūnijos socialinės darbuotojos darbui su rizikos šeimomis Linos Juzaitienės organizuotą laisvalaikio kambarį.

Vainutiškės virė obuolienę, bendravo prie arbatos puodelio ir sutarė dar ne kartą susitikti, mat kaip tik tokią idėją turėjo šios naujovės sumanytoja.

Sėda prie apvalaus stalo

L.Juzaitienė gerai ir nepamena, kada pirmą kartą jai kilo idėja įkurti laisvalaikio oazę jos globojamoms socialinės rizikos šeimoms – motinoms ir jų vaikams. Sako, jog apie tai prabilo bent prieš pusmetį, o netrukus savo mintis išsakė seniūnui Vitalijui Mockui, mat reikėjo rasti patalpas tokiems susibūrimams.

Kambarėlis rastas iki šiol Vainuto Gerumo namams priklausiusiose patalpose, tad dabar geradarių iš užsienio atvežtus daiktus dalijančioms Gerumo namų moterims teks glaustis kiek mažesnėje erdvėje.

„Mes visos lygios: visos turime problemų ir mokomės jas spręsti“, – tokią L.Juzaitienės laisvalaikio kambario idėją simbolizuoja ir apvalus stalas, – toks, kokio ji specialiai ieškojo įgyvendindama savo sumanymą.

„Noriu, kad moterys čia pasijustų laisvai, nesivaržytų, mokytųsi viena iš kitos ir drąsiai reikštų idėjas“, – sakė L.Juzaitienė.   
 
Draugiškai virė obuolienęVainuto poilsio kambarys

Ir štai penktadienį kelios aplinkinių kaimų moterys susirinko į pirmąjį susitikimą. Kad tas susitikimas nebūtų vien tik pokalbis, L.Juzaitienė savo sode pririnko obuolių ir visos draugiškai ėmėsi virti obuolienę.

Socialinė darbuotoja L.Juzaitienė sako, jog išties ne vieną globojamą moterį jai tenka mokyti pačių paprasčiausių socialinių įgūdžių, bet džiaugiasi, kad moterys mielai sutiko visko mokytis. O ruduo, jos nuomone, pats geriausias metas mokytis ruošti maisto atsargas žiemai.

Pačios plovusios ir lupusios obuolius moterys kartu pasidalijo ir savo patiekalų iš obuolių receptais, o išpilsčiusios obuolienę į stiklainius susėdo pabendrauti prie arbatos puodelio. Beje, išvirtos obuolienės visos nunešė paragauti ir savo šeimoms.

„Ačiū už gerai praleistą dieną“, – toks moterų atsisveikinimas L.Juzaitienei buvo ypač malonus jos darbo įvertinimas.

Bus ir svečių

L.Juzaitienė su savo globotinėmis rankų sudėjusios nesėdėjo ir vasarą: jos surinko nemažai įvairių žolelių, o jas sudžiovinusios darė įvairius arbatų mišinius, kuriuos vėliau visos kartu ragavo.

Kitas vainutiškių susitikimas numatytas artėjant Kalėdų šventėms, tuomet jos vienos su kitomis pasidalins namų puošimo žiniomis, mokys jų ir savo atžalas. L.Juzaitienė tiki, kad dalis jos globotinių pagamintų puošmenų per šventes papuoš ir seniūnijos, galbūt ir partnerių Savivaldybėje – Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių specialistų patalpas.

Netrukus laisvalaikio kambaryje socialinė darbuotoja planuoja padėti sąsiuvinį, į kurį visos jos globotinės galės parašyti savo mintis, emocijas, pastebėjimus ar pasiūlymus tolesnei veiklai.

Dar viena socialinės darbuotojos idėja – ateityje į šiame kambaryje vykstančius susibūrimus kviesti svečių. Moteris planuoja, kad savo gyvenimo patirtimi galbūt sutiks pasidalinti įvairių profesijų atstovai, sunkius gyvenimo išbandymus pakėlę ir nepalūžę žmonės.