Vainute sumedžiotas briedis atsieis apie… 10 000 eurų

Prieš pat Naujuosius Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai pranešta, kad Vainuto miškuose medžiotojai nušovė… briedžio patiną.

Žvėris tai padariusiam medžiokliui atsieis išties solidžią sumą – apie 10 000 eurų, nes vien tik žalos gamtai priskaičiuota per 6 700 eurų. Medžiotojas dar keliems metams neteks teisės medžioti, turės sumokėti ir baudą.

Pranešė būrelio vadovas

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijs viršininkas Stanislovas Sudeikis sakė, kad inspekcijai apie įvykį pranešė pats medžiotojų būrelio “Vainutas” vadovas. Žvėris nušautas draudžiamu laiku, mat briedžio patinus buvo galima medžioti tik iki gruodžio vidurio. Inspektoriams beliko tik vykti į vietą ir užfiksuoti įvykį.

“Pasak žvėrį draudžiamu laiku nušovusio medžiotojo, tai buvo nelaimingas atsitikimas, briežio nušauti jis neplanavęs. Tiesiog žvėrį stebint netyčia paslydo ir šautuvas iššovė. Tokią įvykio versiją pateikė pats medžiotojas”, – pasakojo S. Sudeikis.

Už tai, kad asmuo per medžioklę su varovais draudžiamu metu sumedžiojo suaugusio briedžio patiną, medžiotojo atžvilgiu pradėta administracinė teisena.

Pasak S. Sudeikio, gyvūnijos ištekliams padarytą žalą, kurios priskaičiuota 6 700 eurų, vyras jau sumokėjo, bet jam gresia ir bauda iki nuo 800 iki 1800 eurų, taip pat ginklo konfiskavimas. Be to, vyras neteks ir teisės medžioti nuo 3 iki 5 metų, o vėliau turės iš naujo laikyti medžiotojo egzaminą.

Visgi S. Sudeikis sako pastebintis ir pozityvių poslinkių. Medžiotojai, anot jo, jau bent pradėjo laikytis taisyklių, nebesijaučia gamtoje nebaudžiami ir galintys daryti kas patinka.

Draudimų netrūksta

AAD primena, kad briedžio patinus galima medžioti nuo rugpjūčio 15 iki gruodžio 15 d. pateles – nuo spalio 1 d. iki lapkričio 30 d., jauniklius – nuo spalio 1 d. iki sausio 31 d.

Kadangi iki sausio 31 d. organizuojamos medžioklės su varovais, svarbu nepamiršti ir saugumo reikalavimų. Medžiotojai ir varovai privalo dėvėti ryškius viršutinius drabužius arba galvos apdangalus. Medžioklėje dalyvaujantis šuo irgi turi būti apvelkamas ryškios spalvos liemene arba turėti ryškios spalvos antkaklį.

Draudžiama organizuoti medžioklę varant tamsiuoju paros metu (daugiau kaip 1,5 valandos po saulės nusileidimo ir likus daugiau kaip 1,5 valandos iki saulės patekėjimo); draudžiama medžioti kanopinius žvėris visų dydžių šratais ir grankulkėmis; draudžiama medžioti visus kanopinius žvėris – lygiavamzdžių ginklų šoviniais didesniu kaip 45 m atstumu; medžioti kanopinius šoviniais, neturinčiais būtinos šaudmens energijos; pasitraukti iš medžioklės vadovo nurodytos vietos, kol vyksta varymas; varantiems medžiojamuosius gyvūnus medžiotojams neštis užtaisytus ginklus ir šaudyti į žvėris ir paukščius, yra ir daugiau draudimų.

Parengta pagal AAD inf.