Vainutiškiai gyvena saugiai, bet jaudinasi dėl policijos reformos

Vainute valdzia_zmonesRajono savivaldybės, policijos ir vandens tiekėjų įmonės vadovų sulaukę Vainuto seniūnijos gyventojai išsakė nerimą dėl policijos reformos (pasak vainutiškių, dėl jo Lietuvon gali sugrįžti „Dekanidzės laikai“), domėjosi, kada atpigs vanduo ir bus sutvarkyti visi šaligatviai.

Valdžia nedaugžodžiavo: pradžiugino papildomai skirtu finansavimu, o šaligatvius liepė tvarkytis patiems.

Yra beveik 20 rizikos šeimų

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus savo ataskaita gyventojų nevargino. Trumpai priminė pagrindines šventes, praėjusią vasarą pastatytą paminklą šio krašto savanoriams, trumpai apžvelgė socialinę situaciją.

Šioje seniūnijoje 417 šeimų gauna įvairias socialines išmokas, ir kasmet biudžetui tai atsieina 529-559 tūkstančius eurų. Yra ir 18 socialinės rizikos šeimų, kuriose auga 49 vaikai. Į sąrašus jau ruošiamasi įrašyti dar vieną šeimą.
Vainute yra viena vaikus globojanti Kaminskienės šeima.

Socialinė pašalpa mokama 94 šeimoms, 2016 metais tai atsiėjo 71 833 eurus.

280 vainutiškių gauna paramą maisto produktais, 34 šeimos pernai paremtos, kai reikėjo mokyklon išleisti vaikus.
J.Budreckas baiminasi „Dekanidzės laikų“

Gal dar ne visi vainutiškiai žino, jog Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas per jų miestelį pervažiuoja po 2 kartus kasdien. Bet du vainutiškiai tai žino tikrai, mat kartą juos pastebėjęs greta bažnyčios butelį kilnojančius, rajono policijos vadovas nepatingėjo ir stabtelėjo pasikalbėti. Sako, buvo verta, mat nuo tada tų vyrų toje vietoje jis jau nebematantis…

A.Mikalauskas pagyrė, kad vainutiškiai moka švęsti, mat jų Joninės praeina be jokių incidentų. Tačiau ne visos dienos būna tokios ramios. Iš viso per metus iš šios seniūnijos policija gavo 197 pranešimus. 7556-ių rajone užregistruotų pranešimų fone tai, anot A.Mikalausko, nedidelis skaičius. Dar mažesnis pradėtų ikiteisminių tyrimų kiekis – tik 23.Vainute valdzia_seniunas

Vainuto seniūnijoje pernai užregistruotos 8 vagystės, pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto šeimose. „Reiškia, gyvenate saugiai“, – reziumavo A.Mikalauskas.

Kad gyventų dar saugiau, pareigūnas ragino drausti savo turtą, nes policija ištiria tik apie pusę visų nusikaltimų, tik trečdalį visų vagysčių.

„Mes tuo nesididžiuojame. Bet negalima pamiršti, kad ir policijos pareigūnų mažėja, nes valstybė nebepajėgi jų išlaikyti“, – kalbėjo komisariato viršininkas.

Šiandien Lietuvos policijoje dirba apie 60 proc. moterų, mat vyrams ši profesija tapo nebepatraukli dėl menkų atlyginimų.

Vainutiškis, buvęs Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas nusistebėjo, kaip, anot jo, lengvai policijos vadovas pasakoja apie įvykusią policijos reformą, kurios rezultatas – panaikinti Kriminalinės ir Viešosios policijos padaliniai. Anot J.Budrecko, reformos rezultatas yra toks, kad dabar „ant kelių seniūnijų viena moteris beliko“.

Todėl jis išreiškė nerimą, jog greit Lietuvon ir vėl sugrįš „Dekanidzės laikai“ – įsigalės reketas, šantažas, žudymai, kti sunkūs nusikaltimai…

Vainutiškiams pristatyta už tvarką jų seniūnijoje atsakinga pareigūnė Vaida Višinskaitė.

Gaus papildomus 200 tūkstančių eurų

Geroji naujiena vainutiškiams buvo ta, kad jų miestelis pateko į penketuką tų, kuriems šiemet bus skirta papildomai po 200 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus bus galima atlikti papildomų infrastruktūros tvarkymo darbų.

V.Mockus sakė, jog žadama sutvarkyti nemažai šaligatvių, bažnyčios apšvietimą, gal dar pavyks apšviesti ir dalį A.Baranausko gatvės.

Šaligatvius teks taisyti patiems

„Šilutės vandenų“ vadovui Alfredui Markvaldui vainutiškiai adresavo tik vieną klausimą: kada atpigs vanduo? Jis atsakė, jog taip nutiks tik tada, kai žmonės nebebus abejingi, kai pamatę įvykusį gedimą ir be reikalo tekantį vandenį, skambins vandens tiekėjams.

Šioje seniūnijoje dar yra 57 prie nuotekų tinklų neprisijungusios sodybos, tiesa, 24 iš jų nėra „Šilutės vandenų“ abonentai. Tačiau prie kanalizacijos tinklo jie vis tiek privalo jungtis, nes vandenį juk vis tiek naudoja.

Gimnazijos direktorius Antanas Jonikas iškėlė problemą, kad nuolat patvinusi yra prošal einanti Tauragės gatvė, į kurią vanduo suteka iš Graužinės gatvės. Važiuojančios mašinos nuolat aptaško  mokinius. Taip yra todėl, kad čia neveikia lietaus nuotekų kanalizacija. Šią problemą teks spręsti vandens tiekėjams.

Vainutiškiai norėtų, kad būtų sutvarkyti ir A.Baranausko gatvės šaligatviai. Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis tokias bėdas liepė adresuoti seniūnui bei spręsti pačiai bendruomenei.

V.Mockus sakė, jog pernai šios gatvės šaligatviams atnaujinti jau nebeužteko lėšų, bet tikimasi, kad šiemet šaligatvį pavyks suremontuoti seniūnijos jėgomis.