Vainutiškiai keliavo po Turkiją

Gegužės pabaigoje 6 Vainuto gimnazijos mokiniai ir dvi mokytojos išvyko į Turkiją dalyvauti Erasmus+ projekto „Sveiki, stiprūs, laimingi ir motyvuoti moksleiviai: sportas skaitmeniniame amžiuje“ veiklose.

Vainutiškiai mokiniai ir mokytojai prieš išvykstant į kelionę.

Projekto dalyvių iš Lietuvos, Slovakijos, Rumunijos, Portugalijos ir Turkijos susitikimas įvyko Kahramanmaro miesto, kuris gyventojų skaičiumi prilygsta Kaunui, mokykloje. Sutikimo metu šeimininkai atliko tradicinius turkiškus šokius, pristatė mokyklą, vyko žaidimai.

Kitą dieną išvykome į žygį dviračiais. Jo metu grožėjomės Turkijos kalnais, aplankėme miesto didžiausią mečetę, archeologijos muziejų, pilį, kurioje gėrėjomės nepaprastu kraštovaizdžiu, ragavome tradicinių patiekalų pilies restorane. Apsilankėme ir tradicinių ledų muziejuje, turguje.
Trečiąją dieną projekto dalyviai išbandė jėgas sportinėse rungtyse. Vyko atkakli kova, buvo išrinkti kiekvienos šalies laimėtojai, jie varžėsi tarpusavyje.

Nuvykome ir į sporto klubą, kuriame nustatomas vaikų fizinis pajėgumas ir pagal tai vaikai treniruojasi įvairiuose sporto šakose nemokamai. Dalyviai galėjo įvertinti savo fizinį pajėgumą. Pramogų parke vaikai išbandė save kopdami siena ir įveikdami kliūčių trasą.

Greit prabėgo penkios dienos, bet įspūdžių pakaks ilgam. Rugsėjo mėnesį mes savo gimnazijoje priimsime šio projekto dalyvius.