Vainutiškiai Nepriklausomybės dieną sveikino savo Garbės pilietį

vainuto vasario 16 kazimieras budrysVasario 16-osios dienos aktas yra mums ypatingai brangus ne tik dėl to, kad jis skelbia Lietuvos nepriklausomybę, bet kad tai yra drąsus, savarankiškas vieningos tautos žygis, kuris pasiekė tikslą.

Tų minčių vedini vainutiškiai minėjo Nepriklausomybės atkūrimo 94-ąsias metines. Tądien į seniūnijos „Garbės knygą“ įrašė dar vieno iškilaus kraštiečio pavardę – Garbės piliečiu paskelbė garsų muzikantą Kazimierą Budrį.

Vasario 16-osios dienos minėjimas Vainute prasidėjo Šv. Mišiomis Vainuto Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Po mišių mišrusis kamerinis choras „Vartana“ atliko sakralinės muzikos kūrinius.

Paskui vainutiškiai susirinko į seniūnijos salę paminėti Nepriklausomybės dienos. Sveikinimo žodį tarė ir pasidalijo mintimis apie šią svarbią mūsų tautai datą Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Laurinaitis, Vainuto seniūnijos seniūnas Vitalijus Mockus ir Vainuto vidurinės mokyklos direktorius Antanas Jonikas.

Vainuto seniūnijoje yra graži tradicija per Vasario 16-osios dienos minėjimą „Garbės knygą“ papildyti naujais įrašais. Jie skirti įamžinti Vainuto kraštui nusipelniusius žmones.

Šiais metais taip pagerbtas ir Vainuto Garbės piliečiu tapo Vainuto seniūnijos žemietis, iš Gorainių kaimo kilęs profesionalus muzikantas Kazimieras Budrys. Šis žmogus, puoselėjantis mūsų krašto tautinį paveldą, yra seniūnijos garbė ir pasididžiavimas.
Puikią šventinę nuotaiką savo programėle sukūrė Vainuto vidurinės mokyklos pradinukai. Savo skambiomis dainomis džiugino Bikavėnų ir Vainuto moterų vokaliniai ansambliai, vadovaujami G.Dirgėlienės. Svečius ir dalyvius nuotaikinga muzika linksmino Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“, vadovaujama K.Budrio.

Vasario 16-oji gaivina tautos atmintį, dabartį jungia su praeitimi, kad žmonės saugotų ir puoselėtų laisvės viltį. Šią laisvės viltį puoselėja ir Vainuto seniūnijos gyventojai.