Vainutiškiai patys stebės bendruomenės centro rekonstrukciją

VAINUTE POLITIKAI 2 mokyklojeIšvažiuojamąjį posėdį Vainute surengęs rajono Tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas aplankė rekonstruojamą bendruomenės centrą ir pastebėjo keletą trūkumų.

Matė trūkumų

Bendruomenės centro rekonstrukcijos darbai tik įpusėję. Iš Kaimo paramos fondo lėšų šiltinama pastato fasado siena, tvarkomos antro aukšto patalpos, įdėti nauji, sandarūs langai.

Rajono politikai, apžiūrėdami jau sutvarkytas bibliotekos patalpas pastebėjo, kad laminatu padengtos grindys tarsi banguotos. Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narys, atestuotas statybos priežiūros specialistas Jonas Purlys kolegoms aiškino, kad tikriausiai nėra gerai išlygintas pagrindas. Ar tai statybininkų brokas? J.Purlys nesiryžo tvirtinti sakydamas, kad reikia žiūrėti, kas rašoma Savivaldybės darbų užsakyme.

J.Purlio vertinimai atsargūs, nes Vainuto bendruomenės centre rekonstrukcijos darbus vykdo valdančiosios koalicijos partnerio S.Stankevičiaus bendrovė „Statybų valdymo sprendimai“. Argi verta su valdžios kolega veltis į ginčus dėl „šmeižto“? 

Politikei „tvarkietei“ Daivai Žebelienei kėlė nuostabą durų spalvos. Antro aukšto koridoriuje statybininkai įdėjo naujas duris, kurios visiškai nepanašios į tas duris, kurios liks nekeistos.

Dar nebaigė… Pataisys 

UAB „Statybų valdymo sprendimai“ direktorius Darius Soščeka „Šilutės naujienoms“ sakė, kad darbai minėtame pastate dar nebaigti. Todėl ir apie trūkumus, pasak direktoriaus, kalbėti dar ankstoka.

Dėl bibliotekos nelygių grindų ir skirtingų atspalvių durų D.Soščeka negalėjo nieko konkrečiai paaiškinti. Sakė, kad bibliotekininkai labai skuba įsikelti į atnaujintas patalpas. Gali būti taip, kad visos tos grindys bus keičiamos. D.Soščeka sakė jau susitaręs vykti į susitikimą su bendruomenės atstovais Vainute ir aiškinsis dėl galimų trūkumų.

Susitarė

Po susitikimo su bendruomenės atstovais D.Soščeka „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad, jei prireiks, trūkumus statybininkai pataisys. Bibliotekos grindyse iš tikrųjų yra dauba. Tačiau, pasak D.Soščekos, nelygumai nedideli ir galbūt laminatas per laiką prisitaikys – neveltui tokia grindų danga yra vadinama „plaukiojančia“.

Dėl durų, kurios nepriderintos prie jau esamų bibliotekos durų, pasak D.Soščekos, bendruomenės atstovai mažiausiai kėlė pretenzijų. Beje, direktoriaus nuomone, dėl geresnio vaizdo vienerias duris galėtų pasikeisti pati biblioteka, nes naujos durys sudėtos šešerios.

D.Soščeka sakė, kad dėl gražesnio vaizdo vainutiškiams pažadėjo pakeisti kitas senas medines duris (ne bibliotekos), kurios rekonstrukcijos projekte nenumatytos keisti.

Vainutiškis politikas Vytautas Laurinaitis sakė, kad su bendruomenės atstovais aptaręs pastebėtus trūkumus ir sutaręs, kaip jie bus taisomi. Vainutiškiai apgailestauja, kad iš Kaimo rėmimo fondo gauta mažai lėšų – apie 0,69 mln. Lt, todėl viso pastato rekonstruoti nepavyks. Pasak V.Laurinaičio, bendruomenės atstovai žadėjo nuolat prižiūrėti statybininkus, kad gautos lėšos būtų panaudotos taupiai ir prasmingai.