Vainutiškiai stovyklavo įdomiai

vasaros stvykla vainutas laivasJau devintus metus Vainuto gimnazijoje veikia vaikų vasaros poilsio stovykla „Klumpelė“. Visus tuos metus stovyklai vadovauja D.Jonelienė, kartu dirba A.Juknienė ir E.Žąsytienė.

Šiemet stovyklą lankė 25 vaikai iš socialiai remtinų šeimų.

Programa buvo išties įdomi. Po stovyklos atidarymo šventės, kurioje dalyvavo gimnazijos administracija, dauguma tėvų, prasidėjo veikla. Vaikai pynė įvairiaspalves virvutes, apjuosė prie mokyklos augančius medžius. Ilgiausią virvutę nupynė Nermeda – net 9 kartus apjuosė medį.

Esant šaltesniam orui mokyklos valgykloje vaikai gamino sveiko maisto salotas ir jomis vaišinosi, karpė gėlių sodus, sportavo naujajame mokyklos stadione, kūrė animacijas, keliavo po geografijos ir istorijos įdomybes. Įspūdingiausia veikla buvo kelionės – aplankėme Varnių regioninį parką, kur mokiniams labai patiko.

Dvi dienas praleidome Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro organizuotoje Amatų stovykloje. Ten mes siuvinėjome, piešėme ant akmenų, lentelių, gaminome darbelius iš molio, stebėjome kalvio darbą, su sviestmuše mušėme sviestą, važinėjomės senovine bričkele.

Kelionės į Naisius (Šiaulių r.) metu pamatėme senovines baltų dievų skulptūras, žavėjomės gražiai sutvarkyta aplinka. Didžiausias vaikų džiaugsmas buvo žirgai, kai kurie jų po kelis ratus apsuko apie aikštelę, glostė žirgams galvas. Labiausiai patiko arkliukas ponis.

Nepamirštama buvo kelionė į Minijos kaimą. Dvi valandas plaukiojome mariomis, apsilankėme Jurgio Gečo muziejuje, kur Onutė Gečienė įdomiai papasakojo ir parodė senuosius žvejybos įrankius. Gardi buvo po kelionės išvirta žuvienė!

Už materialinę pagalbą dėkojame Švietimo skyriui, Vainuto gimnazijos direktoriui, Vainuto gerumo namams, ūkininkams I. ir V.Petrauskams, A. ir D.Jukniams, R. ir J.Šadzevičiams, J. ir K.Stirbiams.