Vainutiškiams patarta patiems auklėti kaimynus

Vainute ataskaita sale 2Rajono valdžios sulaukę vainutiškiai labai gyvenimu nesiguodė: jie domėjosi, ką daryti su valkataujančiais šunimis, išgirdo apie perspektyvą prie savo tvenkinio turėti sutvarkytą aikštelę, paraginimą greičiau jungtis prie bendrų nuotekų tinklų ir tai, kad vaizdo stebėjimo kamerų greitai dar neturės.

Be to, jie sužinojo esantys išskirtinė bendruomenė, nes turi absoliučiai visas įstaigas, o tai reiškia, kad pati bendruomenė jas labai palaiko.

Reikia pinigų ir vaizdo kamerų

Trumpai seniūnijos reikalus apžvelgęs seniūnas Vitalijus Mockus sakė, jog Vainute pernai kaip niekada daug išduota leidimų laidoti vietos kapinėse, bet tai nereiškia, kad anapilin iškeliavo daugiau vietinių – tokių leidimų prašė ir iš kitur savo artimuosius gimtinėn parsigabenantys vainutiškiai.Vainute ataskaita Mockus

Prisimindamas seniūnijos specialistų kvalifikacijos kėlimą, humoro jausmo nestokojantis V.Mockus šmaikštavo, jog viena socialinė darbuotoja tobulinosi netgi Norvegijoje, tad dabar galės gimtinėje diegti tenykštės „Barnevernet“ patirtį…

Paramą maisto produktais Vainute pernai gavo apie 300 šeimų, čia verda aktyvus kultūrinis gyvenimas, o jį organizuoja iniciatyvioji Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė. Šiemet lengviau turėtų atsikvėpti bikavėniškiai, mat čia žadama atnaujinti šaligatvius.

Pernai vainutiškiai buvo gavę pinigų kapinėms tvarkyti, tad keletas jų sutvarkyta, o šiemetiniuose jų planuose – Lazduonėnų piliakalnio tvarkymas. „Reikia lėšų paminklų tvarkymui, žydų kapinės apleistos, jau pribrendo ir tų vaizdo kamerų reikalas, nes net prie bažnyčios rytais randame negerų dalykų“, – vardijo problemas V.Mockus.

Pasak seniūno, sunkūs miškavežiai, su niekuo nederinant jau spėjo sudarkyti miškų keliukus – tai kasmetinė seniūnijos bėda.

Seniūnija – viena saugiausių

Rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė sėkmingai užbaigtu Vainuto gimnazijos renovacijos projektu, kuris davė ir didelį šiluminį efektą, ir grožį. Jokių priekaištų jis teigė neturįs seniūnijos kultūriniam gyvenimui, pagyrė vietos jaunimo klubo ir bendruomenės narius, sugebėjusius įrengti vaikų žaidimų aikštelę.

Anot mero, Vainutas yra tokia išskirtinė seniūnija, kuri turi absoliučiai visas įstaigas, o tai, kad jos išsilaiko reiškia, jog pati bendruomenė jas palaiko.

Šilutės r. policijos komisariato vadovas Artūras Mikalauskas pastebėjo, kad Vainuto seniūnija yra viena iš saugiausių: čia pernai pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių ir 7 dėl smurto artimoje aplinkoje.

PK viršininkas už bendradarbiavimą dėkojo Bikavėnų ir Gorainių gyventojams, jau įkūrusiems saugios kaimynystės grupes, ir ragino tą patį padaryti vainutiškius. Jis taip pat ragino atsakymo iš policijos į paklausimus ilgai negaunančius vainutiškius skambinti, priminti ir patikino, kad atsakymus žmonės turės gauti laiku.

„Šilutės vandenų“ direktorius Alfredas Markvaldas irgi turėjo kuo pasidžiaugti: ir Vainute jau mažėja vandens nuostoliai, čia „visi projektai baigti, įrenginiai – nauji, o vanduo – geras ir skanus“. Jis ragino vainutiškius nedelsti jungtis prie nuotekų tinklų, nes čia to nepadarė dar apie 70 sodybų. Šia prasme vainutiškiai atsilieka nuo kitų seniūnijų.

Patys turi auklėti šunų šeimininkus

Balčių kaimo seniūnaitis Jonas Sudeikis klausė, ką daryti su valkataujančiais šunimis. Anot jo, Savivaldybės perkama jų gaudymo paslauga, kurią atlieka „Nuaras“, labai brangi. O atvažiavę „Nuaro“ darbininkai dar liepia patiems tuos šunis sugaudyti ir jiems priduoti.

Patarimą balčiškiams davė administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Anot jo, gal tik vienas kitas palaidas šunelis yra atklydėlis, o visi kiti – neabejotinai vietinių žmonių, tad patys balčiškiai ir turėtų auklėti kaimynus, kad jie augintinių neišmestų į gatvę.

„Tose gyvenvietėse, kur tuo užsiėmė bendruomenės, valkataujančių gyvūnų labai sumažėjo. O ir Savivaldybė tikrai rastų kur naudingiau panaudoti tuos atliekančius pinigus“, – sakė V.Pozingis.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus užsiminė, kad prie Vainuto tvenkinio būtų galima įrengti lauko tinklinio aikštelę. Smėliukui, tinklui ir kuolams, anot R.Rimkaus, daug pinigų nereikia. O tolimesnėje ateityje visose seniūnijose žadama pastatyti ir lauko treniruoklius.

Nepatenkintiems šiukšlių išvežimo mokesčiu R.Rimkus priminė, kad dar neseniai vien Vainuto seniūnijoje buvo 4 sąvartynai, o už jų tvarkymą gyventojai nieko nemokėjo: visa 50-60 tūkstančių litų našta kasmet gulė ant Savivaldybės pečių. Tačiau nereikia pamiršti, kad jei visi tvarkingai rūšiuosime atliekas, tada jų kiekiai mažės, mokestis taip pat mažės.