Vainutiškių parama – pagėgiškiui Martynui

gerumo namai vainutas 1Daug Vainuto daugiavaikių ir socialiai remtinų šeimų jau yra parėmusios šio miestelio Gerumo namų moterys. Jos neseniai parėmė ir Pagėgių savivaldybės Mociškių kaime gyvenantį Martyną Girulį. 500 litų – tokią sumą vainutiškiai suaukojo rankų nevaldančiam jaunam vaikinui, turinčiam vienintelę svajonę – turėti bent vieną bioninę ranką.

Vainuto Gerumo namai dirba tik antri metai, bet šių namų darbuotojų paramą jau pajuto nemažai seniūnijos šeimų.

Pasak Gerumo namuose dirbančių moterų vadovės Anelės Lileikienės, mokiniai ir ligoniai Vainute paremti jau ne kartą.

Pernai dujinė viryklė dovanota daugiavaikei Dalios Gofmanienės šeimai. 500 litų praėjusių mokslo metų pradžioje nunešta į Vainuto vidurinę mokyklą, o mokytojai patys turėjo nuspręsti, kuriems vaikams išdalinti šią paramą, kuriems ji būtų reikalingiausia.

Šiemet birželio mėnesį 200 litų skirta sunkią operaciją patyrusio Petro Popos šeimai. Dar vienas sunkiai sergantis vainutiškis 100 litų paremtas tada, kai nebeturėjo už ką nuvažiuoti pas gydytojus.

Šiemet Joninių šventės metu vainutiškės irgi organizavo loteriją, kurios metu surinkti pinigai buvo skirti M.Giruliui.

Jau kelis kartus paramos į Gerumo namus kreipėsi tie, kas laidodami artimąjį nebeturėjo kuo jį aprengti – taip irgi būna.

Slaugos priemonėmis, vaikštynėmis, vežimėliais, patalyne jau irgi ne kartą paremti tie, kam tos pagalbos prireikė. Šiais daiktais vainutiškius nuolat remia švedų labdaros organizacija „Pagalba Lietuvai“.

Kartą per mėnesį pasirinkti drabužių į buvusiuose Kultūros namuose įsikūrusius Gerumo namus ateina socialiai remtinos seniūnijos šeimos. A.Lileikienė sako, jog daugiavaikės šeimos gali ateiti bet kada, joms dienos nenustatytos.

Gerumo namų darbuotojos Aldona Misiulienė, Birutė Tribičienė, Aldona Gečienė, Kazimiera Agintienė ir Salomėja Pakalnienė lankytojų laukia kiekvieną pirmadienį. Jos ir pirmininkė A.Lileikienė sako vis dar neatsistebinčios, kiek gerų žmonių esama aplinkui. Štai neseniai per kleboną Dainorą Židacką 300 litų labdarai perdavė Balčiuose gyvenanti senolė Marijona Birbalienė, nemažą sumą paaukojo ir ūkininkė iš Galnės kaimo Irena Petrauskienė.

„Kasdien matome begalinį skurdą, bet kasdien susiduriame ir su begale neapsakomai gerų, kito vargą matančių ir suprantančių žmonių. Tokie žmonės – mūsų turtas, jei ne jų gerumas, mes negalėtume taip sėkmingai dirbti. Visi mūsų rėmėjai ir yra tikrieji Gerumo namai“, – sako A.Lileikienė.